Vaško na ME dvakrát medailistom a s rekordom SR

7.9.2015

Na majstrovstvách Európy vo vodnom lyžovaní za vlekom, ktoré sa uskutočnili v stredisku Alfsee Rieste v Nemecku, sa darilo aj slovenským reprezentantom.

Alexander Vaško obsadil v kombinácii 2. miesto, v akrobatickej jazde bol tretí a utvoril nový slovenský rekord 10 710 bodov. V jeho obľúbených skokoch mu to tentoraz nevyšlo podľa plánov a skončil tesne za pódiom pre trojicu najlepších na 4. priečke. V slalome klasifikovali Vaška na 8. pozícii. Juraj Kerpčár skončil najlepšie v kombinácii - na 8. stupienku. Dvanásty post obsadil v skokoch a v akrobatickej jazde, druhú desiatku uzatváral v slalome (20.).

Veronika Cseplőová skončila piata v kombinácii, siedma v skokoch, ôsma v slalome a 9. miesto jej patrilo v v akrobatickej jazde. Karin Bořiková dosiahla nasledujúce umiestnenia: 6. priečka v kombinácii, takisto ako jej reprezentačná kolegyňa bola ôsma v slalome, 10. miesta v skokoch a v akrobatickej jazde. Slovenské družstvo skončilo na 4. pozícii.

Zdroj: osporte.sk, 6.9.2015