Grafická verzia

Úspešné strelecké MS pre slovenských trapistov

14.9.2015

Najjagavejší kov sa vyníma na krkoch Erika Vargu a juniora Filipa Praja, bronzový stupienok zastal Adrián Drobný a celý juniorský tím spoločne s Michalom Slamkom si vystrieľal v súťaži družstiev striebornú medailu. Radosť bola o to väčšia, že strelnica Trap Concaverde patrí k najnáročnejším na svete.

"Na domácich Talianov bol vyvíjaní obrovský tlak, každý od nich očakával maximálne výsledky. Mali to ťažké, ale ukázali sme im, že na Slovensku sú skvelí strelci, doslova elita, napriek tomu, aké máme podmienky. Klobúk dole pred výsledkami, ktoré predvádzame," skonštatoval Varga.

Čerstvý dvojnásobný svetový šampión sa po svojom úspechu musel porúčať na dopingovú kontrolu, a tak nevidel úspešné počínanie juniorských reprezentačných kolegov. Hoci mu v Prajovi a Drobnom rastie veľká konkurencia, skúsenému strelcovi ide hlavne o to, aby mal slovenský trap medailových pokračovateľov.

"Škoda, že som to nevidel. Radoval som sa však, že naši mladí sú tu a pokračujú v našich šľapajách. Majú budúcnosť pred sebou a teším sa, že ukázali Taliansku, čo vedia. Cením si, že sú tú, nech sa snažia, aby tu po nás zostalo niečo. Nechceme dopadnúť ako susedné krajiny. Práve oni môžu zachrániť tento šport na Slovensku," uviedol Varga.

Praj sa v trape udomácnil len nedávno, no jeho uplynulé výsledky sú úctyhodné. V priebehu dvoch mesiacov sa stal európskym šampiónom aj majstrom sveta. Jeho doterajšou dominantou bol dvojitý trap, dosiahnuté výsledky v klasickej zložke súťaže sú však prísľubom do budúcna.

"Voľakedy som strieľal len dvojitý trap. Potom som pribral trap, chcel som strieľať viac. Darilo sa mi, hneď prvý rok som splnil reprezentačný limit a odvtedy sa to už len zlepšuje," uviedol Praj, ktorý dvomi zlatými metálmi uzavrel juniorskú kapitolu. Od budúcej sezóny bude súťažiť medzi mužmi.

"Bolo to veľmi ťažké. Snažil som sa čo najlepšie sústrediť. Keď som pochybil v semifinále, pocity boli všelijaké. Našťastie som vyhral rozstrel a v súboji o bronz sa to podarilo. Španiel mi dal trošku náskok, lepšie sa mi strieľalo a využil som to. Je to najväčší deň mojej kariéry," uviedol Drobný.

Zdroj: sport.sk, 13.9.2015