Grafická verzia

MS: Richard Varga zabojuje o historický štvrtý titul

16.9.2015

V stredu 16. septembra štartuje Grand Final Svetovej série triatlonistov v Chicagu prvými pretekmi. Na programe budú po osemnásty raz majstrovstvá sveta v akvatlone. V 20-člennej štartovnej listine mužskej kategórie 'elite' nechýba slovenský reprezentant Richard Varga (na snímke), ktorý je trojnásobný majster sveta tejto kombinácie plávania a behu.

Varga tri tituly svetového šampiona získal v rokoch 2010 - 2013 v poradí Budapešť 2010, Auckland 2012 a Londýn 2013. Vlani MS v alvatlone vynechal. "Ak sa mu podarí zvíťaziť aj v Chicagu, stane sa najúspešnejším športovcom akvatlonových majstrovstiev sveta v histórii," napísal server triathlon.sk. Richard Varga zatiaľ je na čele historického rebríčka úspešnosti spoločne s Britom Richardom Stannardom a Novozélanďanom Shaneom Reedom. Všetci traja získali z MS v akvatlone po tri zlaté medaily. Stannard a Reed v Chicagu nesúťažia. Medzi favoritov okrem Vargu patrí najmä Američan Tommy Zaferes. Akvatlonisti absolvujú 1,5 km plávania a 5 km behu. Štart ich súťaží v hlavných kategóriách je o 17.00 h SELČ. Medzi ženami Slovensko nemá zastúpenie.

Richard Varga nebude chýbať ani v sobotňajšom vyvrcholení majstrovskej Svetovej triatlonovej série (WTS) v kategórii mužskej 'elite'. Vo finálových pretekoch sezóny má ambíciu skončiť lepšie ako nedávno v Edmontone, kde ho klasifikovali na 36. priečke. Vargovi patrí v rebríčku WTS 19. miesto.

Zdroj: osporte.sk, 15.9.2015