Grafická verzia

Davis cup: Poľsko - Slovensko

17.9.2015

Kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie Miloslav Mečíř nominoval na stretnutie s Poľskom v play off o postup do svetovej skupiny kvarteto, ktoré v júli zvíťazilo v súboji s Rumunskom: Martin Kližan, Norbert Gombos, Andrej Martin, Igor Zelenay. Piatym členom tímu, ktorý v nedeľu cestuje s výpravou do Gdyne, je Lukáš Lacko. Stretnutie sa hrá 18. - 20. septembra v štvortisícovej Gdyňa Arene. Aj Poliaci sa budú spoliehať na štvoricu, ktorá vybojovala postup do play off: Jerzy Janowicz, Michal Przysiezny, Lukasz Kubot, Marcin Matkowski.

Úvodné piatkové dvojhry sa začnú o 15.00. V sobotu od 13.00 je na programe štvorhra, v nedeľu od 12.00 záverečné single. Hlavnou rozhodkyňou bude Britka Jane Harveyová, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Francúz Alexandre Juge a Srbka Marijana Veljovičová. Hrá sa s loptičkami značky Dunlop Fort All Court. V daviscupovej histórii pôjde o druhý vzájomný zápas, v tom úvodnom zvíťazili Slováci v septembri 1996 na koberci v Trnave 4:1.

S prípravou v dejisku zápasu začnú Slováci v pondelok. ,,V Gdyni je iba jeden centrálny dvorec, takže nebude priestor na to, aby sa naraz pripravovali všetci piati hráči. Očakávam vyrovnané stretnutie. Poliaci majú výhodu v tom, že hrajú doma a budú mať kurt ušitý na mieru. Na US Open som videl Janowicza, ktorý prehral v 1. kole, no ukázal rýchlu hru a dobré podanie. Przysiezny máva výkyvy, dokáže však zdolať kvalitných hráčov. Poliaci majú veľmi silnú štvorhru, Matkowski s Kubotom sú skúsenými deblistami. Recept na úspech je jasný - treba vyhrať tri zápasy," dodal Mečíř.

Podľa Kližana majú Slováci väčšiu šancu uspieť ako vlani v USA. ,,Poliaci majú miernu výhodu, lebo hrajú doma a rýchly povrch im vyhovuje. Vidím to na 60:40 pre nich. Janowicz je výborný hráč, ale veľmi nestabilný, rovnako ako ja. Uvidíme, ktorému z nás to pôjde viac. Na jeho delový servis nie je nejaká protizbraň. Dôležité je dobre sa vyspať a byť maximálne koncentrovaný. Oba tímy sú približne vyrovnané, je to otvorený zápas. Privítal by som, keby nás do Gdyne prišlo povzbudiť čo najviac slovenských fanúšikov," povedal líder slovenského tímu, ktorý v Rumunsku vyhral obe dvojhry.

Zdroj: stz.sk, 30.7.2015, 8.9.2015