Grafická verzia

Slováci odštartovali ME v malom futbale proti Lotyšom

23.9.2015

Slovensko ako pravidelný účastník šampionátu má ambíciu postúpiť zo základnej skupiny do vyraďovacej časti.
Slovensko sa ako jeden z mála národných výberov zúčastnilo doteraz všetkých štyroch šampionátov a s výnimkou prvého vždy postúpilo zo skupiny. Aj vďaka tomu mu v renkingu reprezentácií patrí v Európe šieste miesto. Zatiaľ najlepším umiestnením slovenského výberu je štvrté miesto zo šampionátu v Moldavsku v roku 2012.

Na historicky piatom šampionáte sa po prvý raz predstaví 32 mužstiev rozdelených do ôsmich štvorčlenných skupín. Favoritom je aj tento rok líder renkingu Rumunsko, ktorý doteraz zvíťazil na všetkých majstrovstvách Európy. Slovensko v C-skupine čaká Lotyšsko (22. v renkingu), Portugalsko (nováčik) a Anglicko (12.).

Pprezident Slovenského zväzu malého futbalu a zároveň tréner reprezentácie Stanislav Cintavý. "V druhom zápase nastúpime proti nováčikovi šampionátu Portugalcom, ktorých som síce hrať nevidel, ale predpokladám ich tradičné technické poňatie hry. Z našej strany bude teda dôležitá trpezlivosť, keďže očakávam, že v tomto stretnutí budeme musieť hrať častejšie bez lopty." Najdôležitejším duelom by tak mohol byť záverečný zápas v skupine. "V ňom sa stretneme s tradičným účastníkom ME Anglickom a toto bude zrejme rozhodujúci zápas o postup. Naším prvoradým cieľom je postup zo skupiny, všetko navyše berieme ako bonus. Nomináciu sme tvorili najmä z hráčov, ktorí sa predstavili na majstrovstvách Slovenska v malom futbale v Košiciach a uzavreli sme ju koncom augusta počas reprezentačného kempu v Bratislave. Myslím si, že sa nám podarilo vhodne namiešať sedem hráčov, ktorí už majú skúsenosti z ME a sedem kvalitných nováčikov. Hráči sú z viacerých miest a zastupujú až šesť líg v malom futbale z celého Slovenska. Pikoškou nominácie je fakt, že v našej bráne sa prestaví brat reprezentačného brankára Jána Muchu - Matúš," dodal.

NOMINÁCIA SLOVENSKA NA ME 2015 V MALOM FUTBALE

brankári: Matúš Mucha, Martin Harag
obrancovia: Michal Kučera, Marek Ondrík, Filip Bednár, Erik Szabo, Michal Caňo
stredopoliari: Stanislav Krempaský, Lukáš Kyselica, Samuel Žido, Rudolf Beliš, Gabriel Billý
útočníci: Ludovít Félix, Adam Kováč

PROGRAM SLOVENSKA:
utorok 22. septembra o 22.00 Slovensko – Lotyšsko
streda 23. septembra o 21.00 Slovensko - Portugalsko
štvrtok 24. septembra o 17.00 Slovensko – Anglicko

Zdroj: osporte.sk, 22.9.2015 upravené, www.malyfutbal.sk