Grafická verzia

Pretláčanie rukou-MS: Juniorka Martinkovičová opäť získala zlato

30.9.2015

Hneď v prvý súťažný deň na XXXVII. majstrovstvách sveta v Malajzii sme zásluhou Rebeky Martinkovičovej získali zlatú medailu. 

Martinkovičová objhájila zlato z minulého roku vkategórii do 70 kg a má na svojom konte už tri zlaté z MS v kategórii juniorov do 21 rokov.

Dnešná súťaž bola napínavá, Rebeka prehrala prvý zápas a keď nastúpila v semifinále proti svojej premožiteľke všetci sme tŕpli, ako to dopadne. V ťažkom zápase sa nakoniec našej pretekárke podarilo zvíťaziť a prebojovala sa do fínále.

Tam na ňu čakala Švédka D. Backlund, no napriek tomu, že Martinkovičová musela zvíťaziť dvakrát, nebolo to tak náročné ako zápas semifinálový. Po druhom víťaznom finálovom zápase bola radosť celej výpravy obrovská. Máme zlato!

Program pokračuje pravou rukou a vážením seniorov.

 

V nominácií na 37. majstrovstvá sveta v pretláčaní rukou v Kuala Lumpur  do Malajzie nakoniec pocestovala iba štvorica žien, napriek tomu, že v širšej nominácii boli na základe výsledkov títo pretláčači: Lucia Debnárová, Rebeka Martinkovičová, Snežana Babajevová, Andrea Kušnieriková, Dagmar Petrová, Radoslav Dobrovič, David Truchlík, Marek Emeríci , Ladislav Hervay a Juraj Michalička.

Po dlhej komunikácii, keď mnohí svoju účasť na MS odriekli zostali vo finálnom zozname: Lucia Debnárová, Snežana Babajevová a Dagmar Petrová, ktoré budú súťažiť v kategórii žien a Rebeka Martinkovičová, ktorá bude hájiť naše farby v kategórii junioriek do 21 rokov.

Dôvody odrieknutia účasti boli individuálne, od osobných, pracovných až po finančné.

Na MS pocestuje aj Ivan Gregorička, ktorý sa teší na skúšky rozhodcovskej triedy Masters. Pokiaľ sa mu to podarí, bude patriť už oficiálne medzi rozhodcovskú elitu, aj keď svojimi výkonmi tam už patrí dávno.
Členom výpravy je aj Dr. M. Babiak, ktorý cestuje na pozvanie WAF a bude sa, ako už tradične, venovať antidopingovým skúškam, ktorých by na MS malo byť až 120, čo je dvojnásobok oproti plánovaným 60.

Vedúcim výpavy bude prezident Marian Čapla.

Zdroj: www.armsport.sk, upravené