Grafická verzia

Volejbal: Nominácia mužov na ME

5.10.2015

Tréneri slovenskej volejbalovej reprezentácie Alberto Giuliani a Andrej Kravárik oznámili v nedeľu konečnú 14-člennú nomináciu na majstrovstvá Európy, ktoré sa od 9. do 18. októbra uskutočnia v Bulharsku a v Taliansku. Z tímu pri poslednom zužovaní vypadli nahrávač Filip Palgut a univerzál Miloš Horník. Prvýkrát sa na ME predstaví šestica hráčov Končal, Kriško, Krajčovič, Prešinský, Ondrovič, Ľ. Nemec.

V nominácii sú dvaja nahrávači, päť smečiarov, štyria blokári, jeden univerzál a dve liberá s tým, že na poste univerzála bude alternovať jeden zo smečiarov. Najstarším hráčom tímu je 33-ročný kapitán Martin Sopko st., najmladší je vo veku 19 rokov blokár Šimon Krajčovič. Vekový priemer tímu je 26,57 roka, výšková 198 cm.

Slováci sa v nedeľu podvečer presunuli z tréningového centra v Púchove do Bratislavy, kde sa ešte pred odletom na šampionát stretnú v generálke s úradujúcimi majstrami sveta Poliakmi. V pondelok od 17:30 bez divákov v HANT Aréne a v utorok 6. 10. od 18:00 sa Slováci s Poliakmi predstavia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v historicky prvom volejbalom zápase.

Slovenskí volejbalisti sa na záverečný turnaj ME prebojovali piatykrát za sebou a ôsmy celkovo. Na ME 2015 sa predstavia v D-skupine v talianskom Busto Arsizio proti Srbom, Rusom a Fínom. Z každej zo štyroch skupín postúpi víťaz priamo do štvrťfinále, druhé a tretie tím budú hrať osemfinále a posledné štvrté družstvá po skupinách končia. Zatiaľ najlepší výsledok na ME dosiahli Slováci v roku 2011, keď skončili na 5. mieste.

Konečná 14-členná nominácia Slovenska na ME:

 • Nahrávači: Juraj Zaťko (VK Ekonóm SPU Nitra), Daniel Končal (bez klubu)
 • Smečiari: Martin Sopko st. (VK MIRAD PU Prešov), Matej Paták (AZS Czenstochowa, Poľ.), František Ogurčák (Olympiacos Pireus, Gréc.), Štefan Chrtiansky ml. (Hypo Tirol Innsbruck, Rak.), Tomáš Kriško (Dukla Liberec, ČR)
 • Blokári: Emanuel Kohút (Copra Piacenza, Tal.), Šimon Krajčovič (ČZU Praha/ČR), Radoslav Prešinský (Aero Odolena Voda/ČR), Peter Ondrovič (TSV Herrsching, Nem.)
 • Univerzál: Peter Michalovič (Vibo Valentia, Tal.)
 • Liberá: Matej Kubš (VK Ekonóm SPU Nitra), Ľuboš Nemec (Spartak UJS VKP Komárno)
 • Realizačný tím:
  Hlavný tréner: Alberto Giuliani
  Asistent trénera: Andrej Kravárik
  Manažér: Ján Uhlárik
  Kondičný tréner: Francesco Cadeddu
  Fyzioterapeut: Maciej Palka
  Štatistik: Daniel Bruch


Program záverečnej prípravy:
5. októbra: SR - Poľsko (Bratislava, HANT Aréna, bez divákov o 17:30)
6. októbra: SR - Poľsko (Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu o 18:00)

Program Slovenska na ME (prenosy na Digi Sport):
D-skupina (Busto Arsizio, Tal.):
piatok 9. októbra:
17.30 SLOVENSKO - Srbsko

sobota 10. októbra:
18.00 SLOVENSKO - Rusko

nedeľa 11. októbra:
15.00 Fínsko - SLOVENSKO

Zdroj: svf.sk, 4.10.2015