Grafická verzia

Kvalifikácia ME: Slovensko - Bielorusko

9.10.2015

Jedno víťazstvo z dvoch posledných zápasov (s Bieloruskom v piatok 9. októbra v Žiline a v pondelok 12. októbra v Luxemburgu s Luxemburskom) posunie Slovensko na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska.

Deň pred zápasom, ktorý nás môže posunúť na európsky šampionát do Francúzska, povedal reprezentačný tréner Ján Kozák s nadhľadom: ”Nervózny nie som, človek by sa mal tešiť na takýto zápas.

Od prvého kvalifikačného stretnutia o postup na Euro 2016 má Kozák dianie pevne v rukách. Na ihrisku, aj mimo neho. Čo nemôže ovplvyniť, je zdravotný stav hráčov, preto ho deň pred zápasom potešilo, že mohol nahlas povedať: ”Všetci hráči sú v poriadku. Vrátane Hamšíka, ktorý v stredu absolvoval plnú tréningovú záťaž a nevidím dôvod, prečo by tak nebolo aj ďalej.

Súboj s Bieloruskom je naším posledným domácim v tejto kvalifikácií. Všetky duely sme odohrali v Žiline. Vytvorilo sa tu skvelé prostredie. Na prvý súboj, so Španielskom, prišli ešte ľudia kvôli súperovi, potom však už chodili a vypredávali štadión kvôli nám. To nás všetkých teší a samozrejme, že našou odozvou je za priazeň poďakovať výkonom a víťazstvom.

Z hráčov cítiť odhodlanie a vieru. Z každého jedného vyžaruje, že chce hrať. Aj Jano Ďurica. Pred septembrovým dvojzápasom som ho chcel vidieť a on prišiel medzi nás aspoň na dva dni. Teraz, po mesiaci, je u neho viditeľný velikánsky pokrok, fyzický aj športový. Isteže, zápasová absencia je u neho dlhá, preto pri jeho zaradení ešte uvidíme...“ odkryl svoje myšlienky tréner.

Rešpekt vyjadril skúsený odborník pred súperom, nešlo o zdvorilostné klišé, ale na faktoch postavené hodnotenie. Mužstvo BATE Borisov zdolalo AS Rím v Lige majstrov a 4-5 hráči určite budú v bieloruskej zostave. Ďalší sú z ruskej ligy, jeden z portugalskej, určite má kole Chackevič solídnu kvalitu. Je to zaujímavé mužstvo, so Španielskom naposledy prehralo len 0:1 a malo šance,” no po chvíľkovej odmlke dodal: Ale kvalita je na našej strane. Verím, že to zvládneme.

Takže bude pos tretnutí čo oslavovať? Nad oslavami som nerozmýšľal, ale ak sa prvýkrát v histórii postúpi na majstrovstvá Európy, nie je to dôvod na oslavu?!

Zdroj: futbalsfz.sk, 8.10.2015