Grafická verzia

Víťazná bodka za kvalifikáciou Eura 2016: postúpili sme do Francúzska!

13.10.2015

Za polčas bolo vymaľované, rozhodlo šesť gólových minút slovenskej reprezentácie. V rozpätí od 24. do 30. minúty sa trikrát presadili naši, postupne Hamšík, Neme a Mak. Už predtým mali veľké príležitosti Mak a Škrtel, obava, že by sme ich nepremenením urazili futbalových bohov, sa rýchlo rozptýlila, po polhodine hry bolo všetkým jasné, kto je Štadióne Josyho Barthela pánom.

Dobre naladený orchester dirigoval výborný Hamšík, miesto v ňom mal aj brankár Kozáčik, ktorý sa blysol perfektným zákrokom minútu po našom prvom góle pri Bensiho priamom kope zo 17 metrov. Prvý polčas sme dohrávali suverénne, s veľkým náskokom a vo vedomí, že po prestávke je jediná úloha neskomplikovať si zápas.

Žiaľ, presne to sa stalo! Domáci so šťastím znížili, keď Hubočan nešťastne tečoval strelu Mutscha, zdvihli hlavy a neohrabaný kontakt Nemca s Joachimom v našej šestnástke im ponúkol penaltovú páíležitosť zmazať ďalšiu časť nášho náskoku, čo Gerson využil. Slovenská kostrbatá pätnásminútovka (od 55. do 70 minúty) sa však skončila, Hamšík opäť pevne uchopil dirigentskú taktovku zápasu a hoci sa Luxemburčania snažili o vyrovanie, už si viac dovoliť nemohli.

Naopak, lepší a futbalovejší Slováci potvrdili víťazstvo a priamy postup, historicky prvý, na Euro skvelou akciou Šestáka s Hamšíkom. Tréner Kozák, ktorý v Žiline po prehre s Bieloruskom 0:1 povedal, že sme oslavy len posunuli o tri dni neskôr, dodržal slovo: v Luxemburgu patril pondelok Slovensku!

Luxembursko - Slovensko 2:4 (0:3)

Góly: 61. Mutsch, 65. z 11 m Gerson - 24. a 90.+ Hamšík, 29. Nemec, 30. Mak

Zdroj: futbalsfz.sk, 12.10.2015