Grafická verzia

Strelectvo: Rehák-Štefečeková zakončila sezónu striebrom v Nikózii

21.10.2015

Slovenskej trapistke Zuzane Rehák-Štefečekovej sa nepodarilo obhájiť celkové prvenstvo vo Svetovom pohári 2015. Hoci na finálových pretekoch v cyperskej Nikózii úspešne prešla kvalifikáciou aj semifinálovým rozstrelom, v boji o zlato nestačila na lepšie strieľajúcu Alessandru Perilliovú zo San Marína. Prehrala 10:13 a tretíkrát v kariére obsadila v seriáli striebornú pozíciu.

Európskej šampiónke sa nepodarilo zakončiť ročník najjagavejším kovom, finálové zaváhanie v Nikózii ju napriek tomu mrzieť nebude. "Vôbec nie som sklamaná. Na neoficiálnom tréningu som zastrieľala oveľa horšie, takže ak by mi niekto vtedy povedal, že odídem domov s medailou, vôbec by som mu neverila. Som spokojná," povedala po pretekoch Rehák-Štefečeková.

Spokojný bol po pretekoch aj tréner Branislav Slamka. "Môžem vysloviť spokojnosť s vystúpením na tejto súťaži, ale aj s celou sezónou. Zuzka získala miestenku na olympiádu, vyhrala majstrovstvá Európy a podieľala sa na zisku zlata v Baku. Bolo to vydarené účinkovanie. Záver v Nikózii nám nevyšiel podľa predstáv, ale druhé miesto považujem za výborné umiestnenie, keďže Zuzka strieľala proti jednej z najlepších strelkýň sveta."

V rámci finále SP to je zverenku trénera Branislava Slamku šiesty cenný kov. Dosiaľ triumfovala dvakrát v Gabale 2014 a Maribore o desať rokov skôr. Striebro získala okrem Nikózie aj v Pekingu 2009 a Granade 2006, bronz zasa v Abú Zabí 2013. Zo štrnástich účastí na podujatí sa len trikrát neprebojovala do semifinále, a to v rokoch 2000, 2003 a 2008.

Zdroj: sport.sk, 19.10.2015