Grafická verzia

MS Budapešť 2015

18.11.2015

Slovenské reprezentantky získali cenné umiestnenia na majstrovstvách sveta žien vo fitness, ktoré sa cez víkend uskutočnili v Budapešti. O najvýraznejší triumf sa postarala debutantka Ľubica Berešová, ktorá získala zlato v kategórii bikiny pod 160 cm.

Čerstvá majsterka sveta bola šťastná, že sa mohla zúčastniť na šampionáte. "Chcem sa poďakovať asociácii, že ma nominovala. Je to skvelý pocit."

Cenný kov vybojovala aj Olívia Pohánková, v kategórií nad 172 cm obhájila minuloročné druhé miesto. "Pretekárky boli neskutočne dobre pripravené. Dúfam, že týmto smerom budem pokračovať aj ďalej."

Na tohtoročných majstrovstvách štartovalo vyše 500 súťažiacich z 53 krajín sveta. Ako uviedol prezident Slovenskej asociácie kulturistiky, fitness a silového trojboju Milan Čížek, išlo o nezvyčajne vysokú účasť. "Väčšinou štartuje v kategórii 15-20 pretekárok, tento rok ich bolo vyše tridsať. Som však rád, že dievčatá neustúpili zo svojich pozícií a odniesli si úspechy. Všetky pretekárky si zlepšili svoje maximá," uviedol.

Náročnosť šampionátu potvrdila aj Stanislava Prítrská, ktorá obhájila minuloročné finále a obsadila štvrtú priečku v kategórii do 163 cm.

"Tým, že bol šampionát v Európe, bolo pripravených veľa kvalitných pretekárok. Pracujeme na sebe, ale konkurencia nespí. Je to však o to viac motivujúce. Bola som za svoj výsledok trochu prekvapená, pretože keď som videla to množstvo súťažiacich, mala som obavy, či obhájim finále. Skončila som však štvrtá, takže som spokojná."

Rovnakú priečku obsadila aj Saskia Cakociová v kategórii do 172 cm, ktorá je vzhľadom na konkurenciu so svojím umiestnením spokojná.

Do finále sa prebojovala aj Valéria Marčišovská, ktorá nakoniec obsadila piatu priečku. "Mala som 37 konkurentiek, takže som so svojím umiestnením spokojná. Uvidíme, čo bude ďalej," povedala Marčišovská.

"Máme dobré a pekné juniorky, ktoré sa nestratia v poli pretekárok. Máme aj staršie dievčatá, ktoré sú vo vekovej kategórii Masters a tiež sú schopné súťažiť na vynikajúcej úrovni. Sú vo finále na MS žien, takže z toho vidieť, že slovenské dievčatá sú v jedny z najkrajších," dodal Čížek.

Zdroj: sport.sk, 16.11.2015