Grafická verzia

Svetová liga legiend

26.11.2015

Slovenský výber hokejových veteránov čaká v nedeľu 29. novembra v Jihlave prestížny duel Svetovej ligy legiend proti Čechom. Trénermi slovenského tímu budú Jozef Golonka a Dárius Rusnák, pod ich vedením na ľad vykorčuľuje viacero niekdajších hokejových hviezd vrátane Žigmunda Pálffyho či súčasného reprezentačného kouča Zdena Cígera. "Bolo dosť náročné poskladať náš tím. Veľmi veľa niekdajších hokejistov už vôbec ani nekorčuľuje, preto sme museli výber dosť korigovať. Veľa chalanov pôsobí na postoch trénera a v tom čase majú povinnosti so svojimi mužstvami," povedal jeden z koučov Dárius Rusnák.

Víťaz nedeľňajšieho duelu sa kvalifikuje na záverečný turnaj podujatia do Ruska, ktorý sa koncom januára 2016 uskutoční v Moskve. Miestenku na ňom majú istú Fíni, ktorí v prvej polovici novembra zdolali Švédov. Hrať tam budú aj domáci Rusi, tí počas ostatného víkendu zdolali Nemcov. Štvrtým do partie bude najlepší zo zdolaných tímov. "Ak postúpime na finálový turnaj do Moskvy, radi by sme oslovili aj bratov Šťastných a opäť sa budeme informovať aj o možnej účasti Petra Bondru a ďalších," dodal D. Rusnák.

Český tím povedie tréner Jan Havel, ktorý tiež nominoval viacero zvučných mien - brankára Dušana Salfického či korčuliarov Františka Kaberleho, Bedřicha Ščerbana, Otakara Janeckého, Davida Moravca, Pavla Pateru, Viktora Ujčíka, Oldřicha Válka alebo Richarda Žemličku. "Čaká nás dosť ťažký súper, sú to vynikajúci bývalí hokejisti. Verím, že chlapci zo seba vydajú všetko, aby sme duel zvládli," povedal jeden z trénerov Dárius Rusnák.

Každý kouč môže do mužstva zaradiť spolu osemnásť korčuliarov a dvoch brankárov. Všetci musia byť narodení v roku 1971 alebo starší. Štyria hráči môžu byť aj mladší, no musia mať cez štyridsať a hokej už nehrať súťažne.

"Štartu súťaže predchádzal exhibičný duel v Rusku. Šéfom ligy je Pavel Bure, Rusi si potrpia na takéto promo akcie. Prikladajú tomu veľký význam, určili striktné pravidlá. Náš zväz rád podporí takéto akcie," prezradil jeden z hráčov výberu Róbert Pukalovič, ktorý aktuálne pracuje aj ako generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Nominácie tímov na nedeľňajší duel hokejovej Svetovej ligy legiend v Jihlave:

SLOVENSKO
Brankári: Rastislav Rovnianek, Pavol Hronský
Obrancovia: Ladislav Čierny, Róbert Pukalovič, Ľubomír Sekeráš, Bystrík Ščepko, Ján Varholík, Ľubomír Pokovič, Roman Veber
Útočníci: Marián Bezák, Zdeno Cíger, Ivo Ďurkovič, Michal Hreus, Branislav Jánoš, Richard Kapuš, Igor Liba, Vincent Lukáč, Žigmund Pálffy, Jozef Pethö, Dušan Pohorelec, Marián Uharček, Ján Zlocha.

ČESKO
Brankári: Marcel Kučera, Dušan Salfický
Obrancovia: Milan Chalupa, František Kaberle, Martin Maškarinec, Jaroslav Nedvěd, Josef Řezníček, Bedřich Ščerban, Jiří Vykoukal
Útočníci: Otakar Janecký, Petr Kořínek, Tomáš Kucharčík, David Moravec, Pavel Patera, Jan Peterek, Petr Rosol, Radek Ťoupal, Viktor Ujčík, Oldřich Válek, Richard Žemlička

Zdroj: hockeyslovakia.sk, 25.11.2015