Grafická verzia

Florbal-MS: Slovenky sú vo štvrťfinále

9.12.2015

Slovenské florbalistky vybojovali historický postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta. V utorkovom zápase osemfinále play-off zdolali v Tampere Nórky 4:2 a premiérovo postúpili medzi najlepšiu svetovú osmičku. Vo štvrťfinále MS narazia vo štvrtok 10. decembra o 17.30 SEČ na obhajkyne titulu a najväčšie favoritky turnaja Švédky.

Zverenky trénera Jaroslava Marksa vyhrali základnú D-skupinu bez straty "kvetinky", keď postupne zvíťazili nad Ruskami (4:2), Američankami (15:2) i Holanďankami (13:1). Svoje ôsme góly na šampionáte strelili Paulína Hudáková a Lucia Košturiaková, ďalší pridala Romana Janegová a po triumfe 4:2 tak mohli hráčky v bielych dresoch sláviť vytúžený postup.

Slovenské reprezentantky tak bez ohľadu na výsledok zápasu so Švédkami dosiahnu svoj historicky najlepší výsledok na MS. Doteraz najvyššie boli na šampionáte pred dvoma rokmi v Česku, keď obsadili deviatu priečku.
      
Osemfinále:

Nórsko - SLOVENSKO 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Góly: 7. Oisethová (Gillbergová), 56. Torpová (Hermansenová) - 17. M. Šponiarová (Z. Šponiarová), 42. P. Hudáková (K. Hudáková), 47. Košturiaková (K. Hudáková), 48. Janegová (Ďuríková)
Rozhodovali: Brandle, Niedermann (obaja Švajč.), vylúčenia: 3:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 195 divákov

Zostava SR: Mládenková - Klapitová, Z. Šponiarová, Bobotová, Ďuríková, Turčáková, Ješšová - Košturiaková, Ferenčíková, M. Šponiarová - P. Hudáková, K. Hudáková, Janegová - Trošková, Malichová, Sádecká - Boľová, Šidlová, Gáliková

Jaroslav Marks, tréner SR: "Súboj sa začal veľmi opatrne. Oba tímy sa na seba takticky pripravili. Hráčky bolo nervózne a báli sa, aby nespravili zbytočnú chybu. V druhej tretine bolo všeobecne veľmi málo streleckých pokusov. Rozhodujúci bol náš gól na začiatku tretej tretiny. Odohrali sme výborných desať minút s peknou kombináciou a hlavne sme strelili ďalšie góly."

Luca Košturiaková, kapitánka a autorka tretieho gólu SR: "Neskutočné, chce sa mi plakať od šťastia. Je to môj jednoznačne najkrajší zážitok, odkedy pôsobím v reprezentácii. Reprezentujem Slovensko už desať rokov a za ten čas sme sa dokázali vyšplhať zo spodných priečok až do svetovej špičky, čo prežívam dosť emotívne. Zápas bol aj o kondičke, Nórky v tretej tretine 'odišli'. Proti Švédkam to bude ťažké, veľká šanca tam nie je, ony sú výkonnostne niekde inde a asi nám vystavia stopku. Budeme sa však snažiť hrať srdcom, potešiť fanúšikov a priniesť im prijateľný výsledok."

Denisa Ferenčíková, SR: "Začiatok bol z oboch strán trošku nervózny. Niet sa čomu čudovať, išlo o veľa a nikto nechcel urobiť chybu. V ďalšom priebehu sme sa snažili niečo vytvoriť a teší nás, že v poslednej tretine padli dva rýchle góly a vo zvyšnom priebehu sme si už výsledok postrážili."

Zdroj: sport.sk, 8.12.2015