Grafická verzia

Klaudia Medlová v slopestyle šiesta

17.12.2015

Snoubordistka Klaudia Medlová obsadila na prestížnom podujatí Dew Tour v americkom Breckenridge šieste miesto vo finále disciplíny slopestyle. Dvadsaťdvaročnej Slovenke podstatne lepšie vyšlo druhé kolo, v ktorom jej rozhodcovia udelili 73,60 bodov, kvinteto Medlovej súperiek však dosiahlo ešte vyššie známky. Víťazkou sa stala Rakúšanka Anna Gasserová (91,20 b.).

Klaudia Medlová 6. miestom v Breckenridge potvrdila príslušnosť k svetovej slopestyleovej špičke. "Klaudia v silnej konkurencii postúpila cez kvalifikáciu a semifinále až do finále, kde obsadila 6. miesto. Označil by som to za jej najväčší úspech v kariére, keďže Dew Tour sú špeciálne preteky, ktoré nemá pod palcom žiadna federácia. Ich organizátori posielajú pozvánky snoubordistom, ktorí patria medzi absolútnu elitu bez ohľadu na to, či preferujú preteky FIS alebo World Snowboard Tour," povedal pre Medlovej tréner Marek Hliničan.

Sezónu odštartovala bronzová medailistka z MS v Kreischbergu koncom novembra 5. miestom na podujatí Pleasure Jam v rakúskom stredisku Planai, ktoré bolo súčasťou World Snowboard Tour (WST). Účinkovanie v tomto seriáli je pre talentovanú Liptáčku tohtosezónnou prioritou. Najbližšie by mala štartovať 20. januára vo švajčiarskom Laaxe.

Zdroj: slovak-ski.sk, 15.12.2015