Grafická verzia

Slovenská reprezentácia na medzištátnym turnajom Arosa Challenge vo Švajčiarsku

17.12.2015

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger v pondelok popoludní na zraze pred decembrovým medzištátnym turnajom Arosa Challenge vo Švajčiarsku privítal všetkých nominovaných hráčov - troch brankárov, osem obrancov a dvanásť útočníkov. Nechýbali ani traja nováčikovia - brankár Michal Valent z Nitry, obranca Branislav Kubka z Plzne a útočník Marcel Holovič z Piešťan.

"Je to moja prvá reprezentačná akcia. Budem sa snažiť zaujať a previesť maximum. Verím, že v národnom tíme nie som naposledy," povedal Marcel Holovič a v podobnom duchu sa vyjadril aj Branislav Kubka. Cíger mal pri zraze jasno o funkciách pre hráčov. "Mišo Sersen je skúsený hokejista a bude kapitán. Martin Réway dostane zodpovednosť a pozíciu asistenta, uvidíme, ako to zvládne. Chceme vidieť reakciu, ako sa k tomu postaví. Druhý asistent bude Tomáš Marcinko," informoval.
Reprezentanti do stredy absolvovali v Bratislave štyri tréningy na ľade. "Takto ich lepšie pripravíme a aj si nacvičíme herné situácie. Tešíme sa na to, že sa opäť stretneme a predstavíme na ďalšej tohtosezónnej akcii," povedal generálny manažér národného tímu Róbert Švehla.
Prvý raz od májových majstrovstiev sveta v Česku sa do reprezentácie vrátil obranca Michal Sersen. Nemecký pohár v Augsburgu vynechal, keďže bol súčasťou bojkotu početnej skupiny hráčov, no už v novembri vyjadril ochotu vrátiť sa do národného tímu. S mužstvom tento týždeň cestuje do Švajčiarska na turnaj Arosa Challenge. "Vnímam to tak, že chcem hrať hokej. Nič iné za tým netreba hľadať. Nejdem proti chalanom, volal som ohľadom toho s Mišom Handzušom. Povedal som mu môj názor, on ho akceptuje a chápe môj postoj. Život ide ďalej. Keď som bol mladý chlapec, tak som chcel reprezentovať. Teraz mi bolo ľúto, keď som musel prijať nejaké rozhodnutia. Nakoniec zvíťazila túžba hrať hokej," povedal 29-ročný bek na margo svojho návratu do národného mužstva.

Do Arosy odcestujú Slováci vo štvrtok, v piatok na nich o 16.15 h čaká duel proti Bielorusom a o deň neskôr nastúpia proti Nórom alebo Švajčiarom (16.15 h alebo 20.15 h). "Súperi nemajú stabilné zostavy, menia sa tréneri a systémy. Musíme predvádzať našu hru. Ja staviam na disciplíne. Chalani sa musia pohybovať v určitých priestoroch a veriť, že z tých miest budú dávať góly. Nesmú odhadzovať puky. To sú základné veci, ktoré keď ukážu v zápase, môžeme byť úspešní," poznamenal kouč Cíger.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na decembrový turnaj Arosa Challenge vo Švajčiarsku:
Brankári: Marcel Melicherčík (HC Košice, 1/0), Michal Valent (HK Nitra, 0/0), Patrik Rybár (ŠHK 37 Piešťany, 0/0 - len tréningy v Bratislave)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Steel Vítkovice, ČR, 25/1), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov, ČR, 18/1), Oldrich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR, 6/0), Lukáš Kozák (HC Slovan Bratislava, KHL, 9/0), Branislav Kubka (HC Plzeň, ČR, 0/0), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava, KHL, 86/8), Eduard Šedivý (HC Košice, 3/1), Martin Štajnoch (HC Dynamo Pardubice, 16/0)

Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR, 18/2), Marek Bartánus (HC Košice, 12/2), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd., 6/0), Rastislav Dej (HK Hradec Králové, ČR, 20/0), Michal Hlinka (Dukla Trenčín, 3/0), Marcel Holovič (ŠHK 37 Piešťany, 0/0), Andrej Kudrna (Sparta Praha, ČR, 2/0), Patrik Lušňák (HC Slovan Bratislava, KHL, 40/5), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR, 32/1), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 1/0), Martin Réway (Fribourg-Gottéron, Švaj., 19/1), Pavol Skalický (HC Slovan Bratislava, KHL, 6/0)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), MUDr. František Okál (lekár), Michal Malina (masér), Samuel Petráš (kustód), Andrej Foltýn (fyzioterapeut), Viktor Fábik (fyzioterapeut), Tomáš Štulajter (médiá), Igor Andrejkovič (videoanalytik)

Náhradníci: Samuel Baroš (HKM Zvolen, 2/0), Michal Dzubina (MHC Martin, 2/0), Ivan Švarný (HC Slovan Bratislava, KHL, 87/3), Juraj Valach (HC Slovan Bratislava, KHL, 21/0), Peter Galamboš (MHC Martin, 7/0), Marek Hovorka (HC Steel Vítkovice, ČR, 21/1), Ján Sýkora (HC Plzeň, ČR, 23/2), Tomáš Sýkora (HC PSG Zlín, ČR, 6/0), Michael Vandas (HC Steel Vítkovice, ČR, 17/1), Tomáš Zigo (HC´05 iClinic Banská Bystrica, 1/0)

Program Slovákov v Arose:
piatok 18. decembra: Slovensko - Bielorusko (16.15)
sobota 19. decembra: Slovensko - Nórsko alebo Švajčiarsko (16.15 alebo 20.15)

Zdroj: www.hockeyslovakia.sk, 14.12.2015