Grafická verzia

FED CUP Slovensko - Austrália

28.1.2016

Kapitán fedcupovej reprezentácie Slovenska Matej Lipták nominoval na stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Slovensko - Austrália 6. - 7. februára 2016 v AEGON aréne v Bratislave štvoricu Karolína Schmiedlová, Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová, Jana Čepelová. Slovenský kapitán Matej Lipták dal prednosť Čepelovej pred rebríčkovou trojkou Rybárikovou.
,,Po dlhšom čase som mal opačný problém ako v minulých zápasoch, pretože sú k dispozícii všetky dievčatá. Musel som si vybrať štyri. V zostave nie je Magda Rybáriková. Rozhodol som sa z viacerých dôvodov, že ju tentoraz nenominujem a dám prednosť Hantuchovej a Čepelovej. Daniela má suverénne najväčšie skúsenosti a vo Fed Cupe je platnou hráčkou. Janka by možno mohla byť mojím tromfom proti Stosurovej, pretože ako jediná s ňou má priaznivú bilanciu. Svoju úlohu zohral aj Magdin zdravotný stav, ktorý nie je stopercentný. Skrečovala zápas 2. kola singla na Australian Open. Teraz strečuje a regeneruje," povedal Lipták na stredajšej tlačovej konferencii.

Podľa slovenského kapitána sa jeho zverenky v príprave špeciálne zamerajú na Stosurovú. ,,Budeme sa snažiť nájsť sparingpartnera alebo niekoho, kto servuje ako Stosurová, ktorá je pre nás čierna mora. Okrem Janky ju nikto nedokázal zdolať. Fedcupové zápasy sú však niečo iné ako turnaje. Cesta k úspechu by mohla viesť cez ich dvojku Wolfeovú, Jarka je však tiež veľmi nebezpečná. Jazýčkom na váhach môže byť štvorhra, ktorá je dlhodobo našim problémom. Austrálčanky sú vo výhode, lebo môžu postaviť viacero párov. V debli by za nás mohli nastúpiť Daniela s Jankou, no v hre je aj Dominika, ktorá v Melbourne po boku Belgičanky Kirsten Flipkensovej postúpila do osemfinále. Austrálsky tím je o niečo slabší tým, že vo Fed Cupe ešte nemôže hrať ruská rodáčka Daria Gavrilovová, ktorá má stúpajúcu formu. Možno by však viac vyhovovala našim hráčkam ako Stosurová s Wolfeovou," dodal Lipták, ktorý by mal oficiálnu prípravu začať v pondelok 1. februára.

Zdroj: stz.sk, 27.1.2016