Grafická verzia

MS: V Bostone trio Slovákov s finálovými ambíciami

30.3.2016

Na krasokorčuliarskych majstrovstvách sveta v Bostone budú Slovensko reprezentovať sólistka Nicole Rajičová a tanečný pár Federica Testová a Lukáš Csölley. Súťaž mužov a športových dvojíc Slovensko neobsadí.

Na vrcholnom podujatí, ktoré sa v Bostone bude od stredy do nedele konať prvýkrát, sa predstaví vyše 170 korčuliarov z 38 členských krajín Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU). V USA sa svetový šampionát konal v minulosti už dvanásťkrát.

Na samotných MS sú kvalifikácie už minulosťou, z krátkych programov do finálových voľných jázd postúpia 24 najlepší sólisti medzi ženami aj mužmi, resp. 20 tanečných párov a 16 športových dvojíc.

Slováci po januárových úspešných majstrovstvách Európy v Bratislave majú aj teraz finálové ambície. Olympionička zo Soči Rajičová pred domácim publikom skončila 12., tanečníci na ôsmom mieste. Pred rokom na MS v Šanghaji obsadila Rajičová 15. priečku a tú by teraz zverenka trénera Igora Krokavca, ktorá sa na šampionát pripravovala v rodnom USA, rada vylepšila. Aj Testová s Csölleyom skončili v Číne na 15. mieste a ich progres v posledných sezónach sľubuje minimálne obhájenie týchto pozícií.

Program MS v Bostone:

streda 30. marca: krátke tance, krátky program mužov

štvrtok 31. marca: krátky program žien, voľné tance

piatok 1. apríla: krátky program športových dvojíc, voĺné jazdy mužov

sobota 2. apríla: voľné jazdy športových dvojíc, voľné jazdy žien

nedeľa 3. apríla: Gala Exhibícia

 

Zdroj: sport.sk, 29.3.2016