Grafická verzia

FED CUP: Cibulková začína ako prvá

15.4.2016

Slovenská tenisová dvojka Dominika Cibulková a kanadská tímová jednotka Francoise Abandová nastúpia v sobotu o 12.00 proti sebe v úvodnej dvojhre barážového stretnutia o účasť v I1. svetovej skupiny Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AEGON aréne zmerajú sily Karolína Schmiedlová a Alexandra Wozniaková. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Nedeľňajší program otvorí o 13.00 duel tímových jednotiek Schmiedlovej a Abandovej, následne by sa mali predstaviť Cibulková s Wozniakovou. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták pár Jana Čepelová, Cibulková, šéf kanadskej lavičky Sylvain Bruneau predbežne nahlásil tandem Sharon Fichmanová, Charlotte Robillardová-Millettová. Kanaďanky pricestovali do Bratislavy bez svojej líderky Eugenie Bouchardovej, ktorá utrpela minulý týždeň na turnaji v americkom Charlestone zranenie brušného svalu.

Hlavnou rozhodkyňou bude Indka Šeetal Jyerová, v úlohe empajrových rozhodcov sa predstavia Śpaniel Jaume Campistol a Chorvátka Tamara Vrhovičová. Hrá sa s loptičkami značky Dunlop Fort Clay Court. Vo fedcupovej histórii pôjde o tretí vzájomný súboj oboch krajín, stav je nerozhodný 1:1. Slovenky majú Kanaďankám čo odplácať. V apríli 2014 totiž prehrali na harde v Quebecu 1:3 a vypadli zo svetovej skupiny. Začiatkom februára podľahli doma Austrálii 2:3 a rovnako ako vlani musia bojovať o zotrvanie v druhej najlepšej osmičke.

Slovenského kapitána Liptáka kanadská nominácia do dvojhier neprekvapila. ,,Čakal som, že v piatkových singloch nastúpia Abandová s Wozniakovou. Pokiaľ ide o náš tím, o štarte Domči som mal od začiatku jasno. Je v pohode a verím, že to zvládne. Rozhodoval som sa medzi Schmiedlovou a Ćepelovou, napokon som sa rozhodol pre Kaju. Je to naša tímová jednotka, vyhrala už veľa fedcupových zápasov. V tréningoch sa ukazovala stále lepšie a lepšie, bolo tam vidno progres. Verím, že na antuke sa vyhecuje k dobrým výkonom."

Cibulková je rada, že proti Kanade začne. ,,Žreb nemôžem nijakým spôsobom ovplyvniť, no teším sa, že budem hrať ako prvá. Dúfam, že príde čo najviac fanúšikov a že bude plný dom. Na antuke som nehrala súťažný zápas takmer dva roky, no v priebehu týždňa som sa postupne do toho dostala. S Abandovou som hrala predvlani na centri v Montreale. Vyhrala som v troch setoch, určite ju nemôžem podceniť," povedala víťazka turnaja WTA v poľských Katoviciach.

Schmiedlová dúfa, že ju fedcupové zápasy správne naštartujú. ,,Úvod sezóny mi nevyšiel podľa predstáv. Antuka je mojim najobľúbenejším povrchom a verím, že sa na nej chytím. Vo Fed Cupe som ešte nikdy nehrala ako druhá, bude to niečo nové. Som rada, že mi dal kapitán šancu a že mi verí," povedala odchovankyňa košického tenisu, ktorá po šiestich rokoch zmenila trénera. Milana Martinca nahradil Čech Jaroslav Levinský. ,,Potrebovala som nejaký nový impulz. Zatiaľ sme sa dohodli na šesťtýždňovej spolupráci."  (tasr)

Play off o II. svetovú skupinu Fed Cupu pre rok 2017
Slovensko - Kanada
Sobota 12.00 Dominika Cibulková - Francoise Abandová
                      Anna Karolína Schmiedlová - Aleksandra Wozniaková
Nedeľa 13.00 Schmiedlová - Abandová
                      Cibulková - Wozniaková
                      Jana Čepelová, Cibulková - Sharon Fichmanová, Charlotte Robillardová-Millettová

Zdroj: stz.sk, 15.4.2016