Grafická verzia

Slovenská cyklistická enkláva na MS v Holandsku

21.8.2012

Na blížiacich sa MS v cestnej cyklistike v holandskom Limburgu (15. - 23. septembra) sa zúčastní až desať reprezentantov Slovenska. V elitnej kategórii to budú bratia Peter a Juraj Saganovci (Liquigas-Cannondale), Peter a Martin Velitsovci (Omega-Pharma Quickstep), Matej Jurčo (PSK Whirpool Hradec Králové) a Maroš Kováč (Dukla Trenčín Trek). Nomináciu schválila komisia cestnej cyklistiky Slovenského zväzu cyklistiky. Menším prekvapením je, že medzi trojicou náhradníkov sa ocitol Marek Čanecký, ktorý v sezóne podával pozoruhodné výkony v službách tureckého tímu Manisaspor.

Miestenky si Slováci vybojovali na základe renkingu v svetovom rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie k 15. augustu, v ktorom najviac bodovali Peter Sagan a Peter Velits a Slovensko figurovalo na 8. priečke. V pretekoch kategórie do 23 rokov bude štartovať iba v časovke jednotlivcov Johan Schwabik.

Do Holandska pocestuje aj trojica juniorov, ktorá absolvuje preteky s hromadným štartom. "V časovke jednotlivcov však bude štartovať iba jeden z výkonnostne vyrovnanej dvojice Mário Daško a Erik Baška, o nominácii medzi nimi rozhodne interná kvalifikácia," povedal pre TASR športový riaditeľ Slovenského zväzu cyklistiky Pavol Gálik.

Novinkou tohtoročných MS je premiérová disciplína časovka profesionálnych tímov Pro Tour, v ktorej budú v dresoch Liquigas-Cannondale a Omega-Pharma Quickstep štartovať Peter Sagan a Peter Velits.


Zdroj: TASR, 20. augusta 2012