Grafická verzia

Atletický most 2012

21.8.2012

V nedeľu 26.augusta 2012 sa uskutoční v Dubnici nad Váhom už desiaty, jubilejný ročník čoraz populárnejšieho medzinárodného atletického podujatia. Atletický most 2012 – Memoriál Zdeňka Hrbáčka, ktorý sľubuje ojedinelý zážitok pre milovníkov a priaznivcov olympijského športu číslo jeden, pretože usporiadateľom sa podarilo prilákať na štart výbornú konkurenciu z piatich kontinentov a 25 krajín sveta. Ako informoval športový manažér Alfonz Juck, na štarte veľkého sviatku atletiky na Slovensku sa predstaví skvelá konkurencia v podobe šiestich olympijských víťazov z Londýna, pričom celkový počet medailistov z olympijských hier v meste na Temži je šestnásť. Z celkového počtu 120 pretekárov v Dubnici bude vyše 60 olympionikov a medzi nimi aj slovenské esá ako Lucia Klocová, Matej Tóth či Martina Hrašnová.

Priaznivci atletiky si isto nenechajú ujsť na vlastné oči vidieť výkony zlatých olympijských medailistov akými sú guliar Tomasz Majewski z Poľska, kladivár Krisztián Pars z Maďarska, jeho kolegyňa Tatiana Lysenková z Ruska, členovia zlatej štafety 4x100 m Jamajčania Michael Frater a Nesta Carter i Američanka Jeneba Tarmohová zo štafety 4x100 m. Ďalších desať olympijských medailistov, strieborných a bronzových,  predstavuje kvalitu, ktorá dáva dubnickému mítingu naozaj pečať výnimočnosti.

Ťahákmi môžu byť chystané útoky na rekordy. Jeneba Tarmohová sľubuje útok na rekord štadióna na stovke (11.17), naša Lucia Klocová zasa snahu o prekonanie slovenského rekordu v behu na 1000 metrov, pričom métou by mohol byť aj útok na svetový výkon roka (2:37.84), výnimočný súboj sa črtá v klietke pre kladivárky, keď v Dubnici štartujú všetky tri medailistky z Londýna! Dramatické súboje môžeme očakávať vzhľadom na kvalitu atletickej špičky aj v súbojoch bežkýň na 100 m prekážok i 3000 m prekážok, ako aj vo výškarskom sektore, kde by mohol padnúť rekord štadióna. V mužskej stovke by sme radi zažili na Slovensku beh pod desať sekúnd, v prípade dobrých poveternostných podmienok sa možno dočkáme. Rekord mítingu by radi Keňania prekonali aj v behu na 800 metrov a na 1000 metrovej trati budeme svedkami pokusu o prekonanie juniorského svetového rekordu. O rekord podujatia na 3000 metrovej vzdialenosti bude bojovať slovenský chodec Matej Tóth.

V Dubnici budú súčasťou programu aj sprievodné akcie zamerané najmä na deti a mládež, s cieľom prilákať k atletike čo najviac talentov. Želajme si to, čo si na tlačovej konferencii v priestoroch Národného športového centra želala tvár Atletického mostu 2012 Jozef Repčík: „Štartová listina je veľmi kvalitná, dúfam, že pretekárom, aj našim, sa podarí divákom ponúknuť dobré výkony a že sa to podarí aj mne.“ Držíme palce!