Výsledky 89. ročníka Medzinárodného maratónu mieru

8.10.2012

Víťazom 89. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa stal v Košiciach Keňan Lawrence Kimwetich Kimaiyo v traťovom rekorde 2:07:01 h, pričom si vytvoril svoje osobné maximum a získal aj prémiu 15 000 eur. Na druhom a treťom mieste dobehli jeho krajania Philemon Gitia Baaru a Evans Kipkogei Ruto so stratou 48 sekúnd. Minuloročný víťaz Elijah Kiprono Kemboi obsadil 4. priečku v čase 2:07:51 h.

Medzi ženami dominovala Keňanka Hellen Wanjiku Mugová rovnako v traťovom rekorde, časom 2:29:59, druhá dobehla minuloročná víťazka Bieloruska Maryna Damancevičová (2:31:29), tretia skončila Etiópčanka Kiros Ehitu Redaová (2:33:43).

Titul majstra Slovenska získal Jozef Urban, ktorý maratónsku trať zvládol v čase 2:25:34 h. Druhý do cieľa dorazil Róbert Valíček a až tretí organizátormi favorizovaný Imrich Pástor. Pri neučasti Kataríny Bérešovej (členky Národného športového cenmtra) sa stala majsterkou Slovenska papierová favoritka Ingrid Petnuchová (2:55:58), ktorá bez väčších problémov dominovala slovenskému pelotónu pred Patríciou Gánovskou (3:04:11) a Sylviou Sebastian (3:09:33).

Zdroj: SITA, 7. októbra 2012