Grafická verzia

Výsledky 20. ročníka Memoriálu Ondreja Nepelu

9.10.2012

Japonec Tacuki Mačida sa stal v Bratislave víťazom hlavnej súťaže mužov na jubiljenom 20. ročníku Memoriálu Ondreja Nepelu v Bratislave. Mačida predviedol zo 17-členného štartového poľa najlepšie krátky program i voľnú jazdu. Za svoje vystúpenia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dostal 227,58 bodu a o vyše 20 bodov zdolal krajana Daisukeho Murakamiho.

Majstrovi Európy 2008 Tomášovi Vernerovi z Česka nevyšla sobotňajšia voľná jazda úplne podľa predstáv a nezaútočil v nej na najvyšší stupienok. Naopak, dokonca klesol z 2. na konečnú 3. priečku. Slovenský zástupca Marco Klepoch obsadil 17. miesto. 
 
V súťaži tanečníkov na ľade sa presadili Kanaďania Kaitlyn Weaverová a Andrew Poje. Zámorskí korčuliari boli najlepší v krátkom i vo voľnom tanci a suverénne triumfovali pred Talianmi Lorenzou Alessandriniovou a Simonom Vaturim. Tretiu priečku obsadili Briti Charlotte Aikenová a Joshua Whidbourne. 
 
Slovenskí reprezentanti Federica Testová a Lukáš Csölley sa oproti krátkemu tancu zlepšili o štyri pozície a skončili na celkovom 5. mieste.
 
Zdroj: SITA, 6. októbra 2012