Grafická verzia

Richard Varga a Ivana Kuriačková majstri sveta v akvatlone

17.10.2012

Na majstrovstvách sveta v akvatlone v novozélendskom Aucklande (17. 10. 2012) sa Slovensko stalo najúspešnejšou krajinou po triumfoch Richarda Vargu v kategórii mužov a Ivany Kuriačkovej v kategórii junioriek.

Richard zvládol trať 1 km plávanie a 5 km beh systémom štart-cieľ, keď po plaveckej časti vybiehal zo 70 metrovým náskokom a v cieli finišoval s časom 28:33 min. Po majstrovstvách sveta 2010 v Budapešti tak člen Národného športového centra získal svoj druhý titul majstra sveta.

Ako sám Richard skonštatoval, "...boli to super preteky. Po rozplávaní som vedel, aká je voda. Jej teplota ma nezaskočila, problémom ale boli vlny. Snažil som sa získať čo najväčší náskok, párkrát som sa pritom vo vode aj napil. Depo mi nevyšlo pre problémy s obutím jednej tenisky. Prvé tri kilometre v behu som si išiel svoje tempo, ktoré bolo vysoké. Na trati sa dal kontrolovať odstup, čo mi veľmi vyhovovalo. Záver som si užíval a cieľová rovinka bola o oslave víťazstva."

Slovenský úspech zvýraznila prvým titulom majsterky sveta aj Ivana Kuriačková v kategórii junioriek. Osemnásťročná členka ŠK ATOM Levice absolvovala trať za 33:54 min.