Grafická verzia

Kolkári ŽP Šport Podbrezová získali bronz na Svetovom pohári v Augsburgu

8.10.2012

V dňoch 2.- 7. októbra 2012 sa v nemeckom Augsburgu uskutočnil Svetový pohár družstiev v kolkoch. Stretla sa na ňom konkurencia 11 ženských a 14 mužských tímov. Súťaž bola rozdelená na kvalifikáciu, z ktorej prvé štyri družstvá postúpili do semifinálových zápasov a následne do finále a bojov o tretie miesto. Do prvého kvalifikačného dňa vstúpili hráči Podbrezovej skvelým výsledkom Ivana Čecha, ktorý dosiahol 657 bodov. Tento výkon bol druhým najlepším výkonom v kvalifikácii. Ako druhý hráč Podbrezovej nastupoval Milan Tomka, ktorý dosiahol 573 bodov. Tretí vo farbách Podbrezovej nastúpil najlepší kolkár súčasnosti Vilmoš Zavarko, ktorý opäť potvrdil svoje kvality výkonom 651 bodov. V druhom kvalifikačnom dni nastúpil ako prvý hráč Radoslav Foltin, ktorý musel byť striedaný, Tomášom Pašiakom. Pašiak však výborne zvládol striedanie a dotiahol celkový výkon oboch hráčov na 570 bodov. Piatym hráčom nastupujúcim za Podbrezovú bol Bystrík Vadovič, ktorý dosiahol výkon 569 bodov. Posledným hráčom družstva Podbrezovej bol Jovan Čalič, ktorý výkonom 601 bodov zabezpečil postup medzi finálovú štvorku z tretieho miesta. Najväčším prekvapením kvalifikácie bolo, že obhajca prvenstva nemecký Zerbst nepostúpil medzi finálovú štvoricu a skončil na piatom mieste.

Vstup do semifinálového zápasu proti rakúskemu St. Poltenu vyšiel hráčom Podbrezovej výborne. V prvej trojici hráčov dokázali bodovať Čech a Zavarko, pričom Zavarko vytvoril nový rekord kolkárne výkonom 691 bodov. Ani tento výborný výkon však neposunul slovenského zástupcu do finále, nakoľko ostatní hráči nedokázali bodovať so svojimi súpermi a po remíze 4:4 chýbali na postup 3 setové body. ŽP Šport Podbrezová, tak ako v minulom roku, skončila len krôčik od finále a v zápase o tretie miesto nastúpila proti rumunskému družstvu Cluj.

Ten bol už jednoznačnou záležitosťou hráčov Podbrezovej a svojmu súperovi nedali najmenšiu šancu na úspech. Po výhre 7:1 si pripísali ďalší úspech na medzinárodnej scéne a z Augsburgu si odviezli bronzové medaily.  

Víťazstvo zo Svetového pohára si odvážajú, u žien družstvo Celje a v súťaži mužov maďarský Szeged. Strieborné medaily získali hráčky srbskej Subotice a hráči rakúskeho St. Poltenu. Tretie miesto v ženskej konkurencii si vybojoval minuloročný víťaz nemecký Bamberg.

Zdroj: ŽP Šport Podbrezová, 8. októbra 2012

Obrázková galéria