OH 2016: Miestenka pre Baboru Mokošovú, trapistu Mariána Kovčócyho a pre jedného vzpierača

18.4.2016

Športovej gymnastke Barbore Mokošovej sa v nedeľu v Riu de Janeiro splnil veľký sen, keď si priamo v dejisku OH 2016 v druhej a poslednej kvalifikácii na augustové olympijské hry hry v Riu de Janeiro vybojovala miestenku. Gymnastka Slávie UK Bratislava, ktorá v marci dovŕšila 19. narodeniny, bola v mixzóne tesne po súťaži vysmiata doširoka. Som neskutočne šťastná. Vyplatili sa mi celé tie roky driny. Je to pre mňa veľké zadosťučinenie. Spravila som pre tento úspech v príprave maximum a základný cieľ som splnila už postupom do druhej fázy kvalifikácie na OH. Teraz tu išlo o to, či sa posuniem ešte vyššie – teda priamo na olympiádu. Až som bola prekvapená, že som pred súťažou nepociťovala žiadny veľký stres, pretože som si povedala, že si ju idem užiť,“ vyznávala sa Barbora Mokošová, ale potom prezradila, že jej napokon nebolo všetko jedno.

Slovenský trapista Marián Kovačócy obsadil na pretekoch Svetového pohára v Riu de Janeiro piatu priečku. Tridsaťjedenročný trapista sa pred súťažou v Riu dozvedel príjemnú správu. Medzinárodná strelecká federácia (ISSF) schválila návrh Slovenského streleckého zväzu (SSZ) v súvislosti s pridelením voľnej miestenky po tehotnej Zuzane Rehák Štefečekovej práve jemu. "Potešilo ma to, beriem to ako výzvu. Doteraz ma dlho mrzelo, že k zisku miestenky som mal niekoľkokrát veľmi blízko aj súťažne. Vždy ma ale od nej delilo nejaké miesto, aspoň takto sa mi to podarilo," dodal pre TASR.

Slovenské vzpieranie napokon bude mať zastúpenie na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Slovenskí reprezentanti si na ME v Nórsku vybojovali jednu olympijskú miestenku. Tú im zaručilo 7. miesto v hodnotení tímov, ktoré neuspeli v celosvetovej kvalifikácii.

Zdroj: olympic.sk, 17.4.2016, 18.4.2016