Grafická verzia

FED CUP: Slovensko - Kanada 3:2

18.4.2016

Slovenské tenistky budú aj v roku 2017 účinkovať v II. svetovej skupine Pohára federácie. V barážovom stretnutí o účasť v druhej najlepšej zvíťazili nad Kanadou už 3:2. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postarala Dominika Cibulková, ktorá v záverečnej dvojhre po kvalitnom koncentrovanom výkone deklasovala Aleksandru Wozniakovú 6:2, 6:0.

 Slovenská dvojka bola hlavnou strojkyňou triumfu nad zámorským družstvom, v sobotňajšom úvodnom singli si poradila s Francoise Abandovou. Zverenky kapitána Mateja Liptáka odplatili Kanaďankám prehru z Quebecu 2014 a vo vzájomnej bilancii sa ujali vedenia 2:1. Súperky v novom ročníku prestížnej tímovej súťaže spoznajú 20. júna, keď je v chorvátskom Záhrebe o 19.00 na programe žreb.

Cibulková mala proti Wozniakovej raketový štart a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:0. Kanaďanka síce následne nížila na 2:3, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Cibulkovej, ktorá diktovala tempo a predvádzala svoj typický nátlakový tenis. Na začiatku druhého dejstva Slovenka po dvoch brejkoch odskočila Wozniakovej na 4:0 a kanadskej fedcupovej rekordérke uštedrila "kanára".

,,Som veľmi šťastná, že som vybojovala pre Slovensko tretí bod a že nebude rozhodovať štvorhra, ktorá je v posledných rokoch našou slabinou. Cítim veľkú úľavu, už dlho som sa takto netešila so slovenskou vlajkou pri víťaznom koliesku. Proti Wozniakovej tam v prvom sete ešte boli dva gemy, v ktorých som bola zbrklá a premotivovaná, no tie ďalšie som zvládla výborne. Hrala som aktívne, súperku som neustále tlačila," povedala Cibulková v prvej reakcii pre RTVS.

Spokojný bol aj slovenský kapitán Lipták. "Som rád, že sme tento zápas zvládli. Boli sme na základe rebríčkovému postavenia jasnými papierovými favoritmi a vtedy sa nikdy nehrá jednoducho. Kanaďanky síce prišli bez Eugenie Bouchardovej, no majú skúsenú Aleksandru Wouniakovú a mladú Francoise Abandovú. ktorá ma svojimi výkonmi prekvapila. Som rád, že Dominika sa rozohrala. Dnes podala ešte lepší výkon ako proti Abandovvej, išla ako valec. Wozniaková bola po náročnom takmer trojhodinovom dueli proti Schmiedlovej "ugrilovaná", v druhom sete vôbec nestíhala, čo Domča dokonale využila." (TASR)

Play off o účasť v II. svetovej skupiny Pohára federácie:
Slovensko - Kanada 3:2
Dominika Cibulková - Francoise Abandová 4:6, 6:3, 6:1
Anna Karolína Schmiedlová - Aleksandra Wozniaková 6:4, 4:6, 6:4
Jana Čepelová - Abandová 5:7, 2:6
Cibulková - Wozniaková 6:2, 6:0
Čepelová, Tereza Mihalíková - Sharon Fichmanová, Charlotte Robillardová-Millettová 3:6, 6:0, 8:10

Zdroj: stz.sk, 17.4.2016