Grafická verzia

ME v džude

19.4.2016

Slovenská výprava džudistov dnes, 19.4.2016, odlieta do dejiska Majstrovstiev Európy v džude do ruskej Kazane. Boje na tatami začnú v Tatneft aréne od 21.4. do 24.4.

Výpravu povedie skúsený reprezentačným tréner Ján Gregor, ml. a reprezentovať nás budú:, Ivana Komlóšiová, - 63 kg, Viktória Majorošová, - 57 kg, Matej Poliak, - 66 kg, Matúš Milichovský, - 81 kg, Peter Žilka, - 90 kg a Milan Randl, - 90 kg. Výpravy sa zúčastní aj Tomáš Jukl, ktorý bol nominovaný EJU ako rozhodca na toto významné podujatie. Na poslednú chvíľu vypadla Andrea Krišandová, - 52 kg, pre zranenie a citeľne oslabila našu výpravu.

Cieľom a ambíciou je potvrdiť kvalifikáciu na OH v Rio de Janeiro Milana Randla. Medailové umiestnenie by mu to zabezpečilo, do siedmeho bodovacieho miesta by bolo tiež sľubné. Stúpajúca forma Ivany Komlóšiovej je tiež sľubná, umiestnenie do piateho miesta by posilnilo jej pozíciu pred ďalšími kvalifikačnými turnajmi v Baku (Azerbajdžan) a Almata (Kazachstan). Tiež závisí ako sa bude dariť súperom, ktorí majú rovnaké ambície a tak je teraz veľmi ťažko odhadnúť ako to dopadne.

Matej Poliak, Peter Žilka, Matúš Milichovský a Viktória Majorošová patria k mladším avšak skúseným pretekárom a na takomto významnom podujatí budú štartovať po prvý krát.

Akreditácia a losovanie prebehne v stredu, 20.4. a potom budú známi súperi našich džudistov. Na takomto vrcholnom podujatí, kde sa stretne európska špička však niet ľahkého súpera. Aj malá chybička, zaváhanie môžu znamenať koniec nádejam favoritom.

Vo štvrtok, 21.4. na tatami nastúpia naši prví pretekári, Poliak a Majorošová. V piatok, 22.4., sa predstavia Komlóšiová a Milichovský, v posledný deň šampionátu, 24.4. do bojov zasiahnu Randl a Žilka.

Zdroj: judo.sk, 19.4.2016

Našim džudistom držíme palce, aby splnili cieľ kvalifikácie na OH v Riu. Ak nie, majú šancu ešte na dvoch turnajoch, v Baku a Almate, kedy sa svetový rebríček definitívne uzatvorí a budú známi postupujúci. Na postupových miestach, predovšetkým na kontinentálnych kvótach sú len veľmi malé bodové rozdiely.