Grafická verzia

Svetový šampionát IIHF sa v Moskve a Petrohrade začína 6. mája

3.5.2016

Tréner Zdeno Cíger po skončení sobotňajšieho zápasu Euro Hockey Challenge v Bratislave oznámil nomináciu na Majstrovstvá sveta v Rusku. Na svetový šampionát pocestuje trio brankárov, osem obrancov a štrnásť útočníkov. Do nominácie napokon nezaradil obrancov Adama Jánošíka, Oldřicha Kotvana, Lukáša Kozáka a útočníka Michala Hlinku.

Svetový šampionát IIHF sa v Moskve a Petrohrade začína 6. mája, potrvá do 22. mája 2016.

"Káder je uzatvorený. V obrane ani útoku už možnosti nemáme. Je to konečné," povedal tréner Zdeno Cíger. "Peter Budaj postúpil v AHL do 2. kola play-off. Máme teraz týždeň a uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Zatiaľ na súpisku na MS zapíšeme dvoch gólmanov," ozrejmil generálny manažér tímu SR Róbert Švehla.

Pre kouča je nevďačnou úlohou, keď musí hráčom oznámiť, že nejdú na MS. "Povedal som chlapcom, že mi to je ľúto. Museli sme sa s tým vyrovnať. Chalani týždne tvrdo pracovali. Je to také smutné, ale treba sa preniesť a oni to musia zvládnuť," dodal Cíger. Čo sa týka kapitána a asistentov, v mužstve SR sa nebude nič meniť. "Céčko" na drese bude mať Andrej Sekera, pomáhať mu budú Michal Sersen a Martin Réway. Je vidieť prepojenie s tými hráčmi. Andrej Sekera je ten, ktorý to celkom dobre zvláda," vysvetlil Cíger.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na májové majstrovstvá sveta v Rusku:
Brankári: Július Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Samuel Baroš (HKM Zvolen)
Obrancovia: Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd.), Christián Jaroš (Lulea HF, Švéd.), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.), Michal Sersen, Ivan Švarný (obaja Slovan Bratislava, KHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL/Kan.), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs, NHL/Kan.) Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR)
Útočníci: Marek Bartánus, Tomáš Hrnka (obaja HC Košice), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd.), Marko Daňo (Winnipeg Jets, NHL/Kan.), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Libor Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron, Švaj.), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR), Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings, NHL/USA)

Zdroj: http://www.hockeyslovakia.sk, 1.5.2016