Grafická verzia

ME v plávaní v dlhom bazéne

16.5.2016

"Voda je trošku teplejšia, má 27 stupňov, čo síce nie je ideálne, ale nejde o nejakú vážnu prekážku," informoval športový riaditeľ Slovenskej plaveckej federácie Miroslav Nowak.

Do dejiska šampionátu odcestovali v sobotu Katarína Listopadová, Richard Nagy, Barbora Mišendová, Karin Tomečková, Marek Botík, Karolína Hájková, Andrea Podmaníková, Miroslava Syllabová, Lucia Ledererová, Tomáš Púchly, Pavol Jelenák a Matej Kuchár. Prsiar Tomáš Klobučník vynechal ME zo zdravotných dôvodov.

"Určite dúfame, že všetci prekonajú vlastné, teda zväčša aj slovenské rekordy. Najväčšie výsledkové nádeje tradične vkladáme do národných jednotiek. Katka Listopadová je dobre nasadená, mohla by postúpiť do finálovej osmičky. Bola by bomba, ak by sa Rišovi Nagyovi teraz podarilo prvý raz zaplávať 1500 m kraul pod pätnásť minút (zatiaľ najrýchlejší bol za 15:04,03, pozn.). Veľmi sa tiež tešíme, čo predvedú naši najmladší plavci. Nálada je priateľská, príjemná," doplnil Nowak.

Londýnsky šampionát je jednou z posledných možností, kde majú všetci plavci možnosť zabojovať o štart na augustových OH v brazílskom Riu de Janeiro. Nominačné okno je otvorené do 3. júla.

Okrem spomenutého Klobučníka majú istú miestenku pod bielou vlajkou s piatimi farebnými kruhmi na základe splneného A-limitu stanoveného Medzinárodnou plaveckou federáciou ešte Nagy a Listopadová.

Zdroj: sport.sk, 15.5.2016