Šesť medailí pre slovenský vodný slalom

10.9.2012

Slovenský kajakár vo vodnom slalome Martin Halčin dosiahol najväčší úspech svojej doterajšej kariéry, keď sa stal v slovinskom Solkane majstrom Európy v K1 mužov do 23 rokov. Vo večernej súťaži hliadok 3xK1, ktorá končila pod umelým osvetlením krátko pred 21.30 h, pridal spolu s Michalom Bártom a Matúšom Hujsom bronzovú medailu.

Halčin predviedol v sobotňajšom popoludňajšom finále singlkajaku čistú jazdu a navyše bol aj dostatočne rýchly. Dvadsaťjedenročný rodák z Košíc nadviazal na svoje úspechy z juniorských čias, v roku 2008 sa stal majstrom sveta a o rok neskôr v rovnakej vekovej kategórii aj majstrom Európy. Halčin v Solkane zdolal o 1 desatinu sekundy Slovinca Simona Brusa, bronz si vybojoval Poliak Rafal Polaczyk.

Tretiu medailu pre Slovensko pridal kajakár Andrej Málek, ktorý skončil medzi juniormi tretí. Zvyšné tri získali Slováci v juniorských hliadkach. Deblkanoisti Martin Šimičák – Jakub Skubík, Juraj Skákala – Matúš Gewissler, Igor Michalovič – Jakub Tomko si vybojovali druhé miesto, o bronzové medaily sa postarali chlapci v 3xK1 a 3xC1. Celkovo Slovensko získalo na európskom šampionáte pretekárov do 23 rokov a juniorov šesť medailí.

Zdroj: denník Šport, 10. septembra 2012