Grafická verzia

Žreb 1. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára: Ukrajina - Slovensko

20.9.2012

Slovenskí tenisti pocestujú v 1. kole 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára (1.-3. februára 2013) na Ukrajinu.

Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále ITF, pri ktorom figurovalo Slovensko medzi nenasadenými tímami. V prípade triumfu na pôde súpera nastúpia zverenci kapitána Miloslava Mečíŕa 5. až 7. apríla doma proti Švédsku, ktoré bolo nasadené spoločne s Ruskom, Holandskom i Juhoafrickou republikou a v 1. kole malo voľný žreb.

Slováci počas uplynulého víkendu po štvrtý raz za sebou zvládli záchranárske práce, keď v dueli 2. kola play off o účasť v 1. skupine euró-africkej zóny zvíťazili nad Portugalskom 3:1. Vlani zdolali v súboji o zotrvanie v "druhej lige" v NTC práve Ukrajinu.

O triumf 4:1 sa najvýraznejšou mierou podpísal Martin Kližan, ktorý zdolal vo dvojhrách Iľju Marčenka i Sergija Stachovského. "Žreb je ok. Dúfam, že na Ukrajine uspejeme a nadviažeme na domáci triumf nad týmto súperom z minulého roka," povedal Kližan, ktorý tento týždeň štartuje na turnaji ATP v ruskom Petrohrade.

Deblového špecialistu Michala Mertiňáka nepotešilo, že Slováci budú hrať na úvod opäť vonku. "Je to smutné, že v Davis Cupe začíname piatykrát za sebou u súpera. Ukrajina je však určite zdolateľná a máme šance vyhrať. Záleží na tom, na akom povrchu budeme hrať. Predpokladám, že Ukrajinci sa rozhodnú pre hard," povedal Mertiňák.

Zdroj: TASR, SITA, 20. septembra 2012