Grafická verzia

ME 2013: Slovenky proti Turecku, Čiernej Hore a Ukrajine

24.9.2012

Slovenské basketbalové reprezentantky sa predstavia na majstrovstvách Európy 2013 vo Francúzsku v základnej A-skupine spolu s Tureckom, Čiernou Horou a Ukrajinou. Rozhodol o tom žreb v Paríži.

Slovenky odštartujú šampionát 15. júna duelom s Čiernou Horou, vzápätí ich čaká Ukrajina a na záver základnej časti sa stretnú so striebornými z uplynulých ME Turkyňami. Všetky duely A-skupiny sa odohrajú v meste Vannes.

Kontinentálny šampionát sa uskutoční od 15. do 30. júna 2013 a pre Slovenky to bude už deviata účasť na ME v dejinách samostatnej republiky. Najväčšími úspechmi zostávajú striebro z Maďarska 1997 a bronz z Talianska v roku 1993.

Zo základných skupín postúpia prvé tri tímy do osemfinálovej fázy a posledné družstvá tabuliek sa s turnajom lúčia. Dvanástka postupujúcich sa následne rozdelí do dvoch šesťčlenných skupín, pričom prvé štyri tímy postúpia do štvrťfinále.

Zverenkyne trénera Ivana Vojtka si zabezpečili postup prvým miestom v C-skupine. Vďaka tomu figurovali pri žrebe v druhom koši.

Zloženie základných skupín ME 2013 vo Francúzsku:
A-skupina: Turecko, SLOVENSKO, Čierna Hora, Ukrajina
B-skupina: Rusko, Taliansko, Švédsko, Španielsko
C-skupina: Srbsko, Lotyšsko, Francúzsko, Veľká Británia
D-skupina: Česko, Chorvátsko, Litva, Bielorusko

Zdroj: TASR, 24. septembra 2012