Slovensko prehralo v Belgicku 1:2

7.2.2013

Slovenská futbalová reprezentácia nastúpila na prvý zápas v roku 2013. Zverenci trénerského dua Stanislav Griga a Michal Hipp sa predstavili v Bruggách proti Belgicku a zaznamenali prehru 1:2. Jediným slovenským strelcom bol Richard Lásik, ktorý si otvoril účet hneď vo svojom premiérovom súboji. Za domácich sa presadili Eden Hazard z londýnskej Chelsea z penalty v 10. minúte a Dries Mertens v 90. minúte.

Slovenskí futbalisti skórovali v medzištátnom stretnutí po dlhých 348 minútach. Smolu mal navrátilec do najcennejšieho dresu Róbert Vittek, ktorý opustil trávnik pre zranenie už v 14. minúte. V treťom vzájomnom súboji (všetky prípravné) sa po dvoch remízach 1:1 zrodila prvá výhra Belgicka.

Slováci sa najbližšie predstavia 22. marca, keď odohrajú kvalifikačný zápas o postup na MS 2014 v Žiline proti Litve, o ďalšie štyri dni opäť pod Dubňom nastúpia v príprave proti účastníkovi EURO 2012 zo Švédska.

Zdroj: TASR, SITA, 6. februára 2013