Grafická verzia

Hokejistky SR favoritkami v boji o účasť do Soči

7.2.2013

Slovenská hokejová reprezentácia žien bude bojovať od štvrtka 7. do nedele 10. februára v Poprade o druhú účasť na zimných olympijských hrách.

O jedinú miestenku do Soči 2014 sa budú pod Tatrami usilovať aj Nórsko, Japonsko a Dánsko. Na základe postavenia v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie sú favoritkami práve Slovenky, ktoré sa zúčastnili už na zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouveri. Do Kanady sa vtedy prebojovali až ako sedemnásty tím poradia, s ich účasťou vtedy nikto nepočítal.

Do terajšej kvalifikácie však vstupujú v inej pozícii. Slovenky majú už skúsenosti so zápasmi v A-kategórii MS, hrali na ZOH, v rebríčku IIHF sú vysoko. Slovenské hokejistky sa budú musieť vyrovnať s oveľa väčším tlakom. V Poprade sa pripravujú už druhý týždeň. V rámci kempu odohrali dva zápasy s Čínou (1:3, 5:2).

Aj keď je tím SR spomedzi reprezentácií na popradskom turnaji najvyššie v hodnotení krajín, jednoduché to mať nebude. "Dievčatá vedia, o čo sa hrá. Verím, že vydajú zo seba maximum, veď ide o obrovský turnaj, ktorý sa hrá raz za štyri roky. Tam musí ísť bolesť bokom a dievčatá musia zo seba vydať maximum," dodal Miroslav Karafiát. Zápasy Slovenska vysiela v priamych prenosoch Dvojka RTVS. 

Okrem Popradu sa o ďalšiu miestenku na ZOH 2014 bude hrať aj v nemeckom Weidene, kde sa predstavia domáce hráčky, Kazašky, Češky a Číňanky. Priamy postup do Soči si na základe rebríčka IIHF vybojovali Američanky, Kanaďanky, Švajčiarky, Fínky, Švédky a Rusky.

Zdroj: SITA, TASR, 6. februára 2013