Grafická verzia

Ministerstvo školstva rozdelilo dotácie na športové podujatia v roku 2013

8.3.2013

Zo športových podujatí, ktoré sa v tomto roku uskutočnia na Slovensku, získal najvyššiu štátnu dotáciu Slovenský futbalový zväz na usporiadanie záverečného turnaja majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov. Na dvojtýždňové podujatie, ktoré sa uskutoční od 5. do 17. mája v Žiline, Dubnici, Zlatých Moravciach a Nitre, poskytne MŠVVaŠ SR 60-tisíc eur.

O štátnu dotáciu v roku 2013 žiadalo dovedna 116 športových podujatí, pričom ministerstvo poskytlo dotáciu ani nie polovici z nich - päťdesiatim štyrom. Z 900 000 eur určených na tento účel rozdelilo ministerstvo 858 600 eur. Najvyššia možná dotácia na jedno podujatie bola 100-tisíc eur, takú však nedostal nik. Naopak najnižšia možná dotácia vyplývajúca z podmienok výzvy bola 5000 eur.

Nárok uchádzať sa o štátnu dotáciu mali organizátori MS, ME, SP a EP v kategóriách dospelých a juniorov a tiež organizátori tradičných podujatí, ktoré sa konalo na území Slovenskej republiky aspoň 15 rokov a zároveň je buď v kalendári príslušnej medzinárodnej športovej federácie, alebo sa na ňom zúčastní aspoň 1000 aktívnych športovcov.

Vďaka rozhodnutiu ministra školstva Dušana Čaploviča získalo financie aj dvanásť podujatí, ktoré nespĺňali tieto kritériá. Minister týmto krokom zachránil viaceré tradičné a populárne podujatia ako napríklad cyklistické preteky Okolo Slovenska, Gym Festival v Trnave, Memoriál Ondreja Nepelu v Bratislave v krasokorčuľovaní, turnaj Európskej ligy volejbalistov v Poprade, Atletický most v Dubnici nad Váhom alebo ČSOB Bratislava Marathon.

Zdroj: Denník Šport, 8. 3. 2013