Grafická verzia

Peter Sagan opäť zvíťazil

11.4.2013

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale sa v stredu stal víťazom jednodňových pretekov Brabantský šíp (De Brabantse Pijl - La Fléche Brabanconne) v Belgicku.

Dvadsaťtriročný Žilinčan dosiahol ďalší cenný úspech v kariére, keď na cieľovej páske predstihol domáceho Philippa Gilberta z BMC Racing Teamu. Na 200 km trati medzi Leuvenom a Overijse klasifikovali ako tretieho v poradí Björna Leukemansa z Belgicka (Vacansoleil-DCM), ktorý mal trojsekundový odstup.

Na pretekoch kategórie HC kalendára UCI sa nebojovalo o body do svetového rebríčka. Pre Sagana to bola príprava na nedeľňajšie podujatie Amstel Gold Race v Holandsku, kde chce zaútočiť na víťazstvo a môže sa opäť dostať na čelo renkingu UCI.

V stredajších pretekoch to nevyzeralo, že by momentálne svetová dvojka mohla zvíťaziť. Približne 40 km pred cieľom mal Sagan defekt. Slovenský cyklista však v závere už opäť figuroval medzi najlepšími. Približne dva kilometre pred cieľom nasadil k trháku, na jeho atak "do kopca" reagoval iba Gilbert. V špurte mal napokon viac síl Peter Sagan, ktorý zdolal svetového šampióna z Belgicka. Dvadsaťtriročný slovenský cyklista dosiahol ôsmy triumf v tejto sezóne.

Druhý slovenský zástupca v pelotóne Martin Velits prišiel do cieľa s pelotónom na 47. priečke, keď na víťazného krajana stratil minútu a šesť sekúnd.

Zdroj: SITA, TASR, 10. 4. 2013