Grafická verzia

Slovenský štvorkajak je zasa spolu

12.4.2013

Od olympijských hier v Londýne spolu všetci štyria v jednej lodi nesedeli. Trénovali väčšinou oddelene, takpovediac na dve polovice. Peter Gelle a Martin Jankovec sa pripravovali s partiou Dukly Trenčín pod vedením Radovana Šimočka, Juraj Tarr a Erik Vlček zasa pod dohľadom Petra Likéra. Ich cesty sa teraz spojili na sústredení v portugalskom rezorte Montebelo Aguieira Lake & Resort. Všetci štyria, spoločne s Miroslavom Zaťkom, od pondelka zarezávajú pod vedením Radovana Šimočka.

„Sústredenie potrvá do 17. apríla. V pláne máme tréningy na singlkajakoch, ale budeme zjazďovať už aj K2-ku a K4-ku. Ide nám o to, aby sa chalani po zimnej príprave postupne naladili na spoločnú nôtu. Najazďovanie zimných kilometrov už máme za sebou, teraz sa tréningy začnú skracovať a budú už mať podobný charakter ako príprava počas prebiehajúcej sezóny," zhrnul základné informácie Radovan Šimočko.

Stredisko, kde sa naši reprezentanti momentálne pripravujú, leží len 30 minút cesty autom od kanála v Montemore, ktorý bude v júni dejiskom ME seniorov. Gelle s Jankovcom si ho počas pobytu s Duklou Trenčín už obzreli, Vlček s Tarrom by sa tam mali vybrať po prvý raz. „Počas voľného dňa sa tam chceme ísť pozrieť. Už vieme, že kanál stojí uprostred poľa a väčšinou tam silno fúka," hovorí Radovan Šimočko.

„Celá príprava prebehla bez zranení a všetci štyria sú zdravo nažhavení na novú sezónu. Dobrými výkonmi by radi prekonali miernu frustráciu z londýnskeho vystúpenia. Radi by dokázali sebe aj ostatným, že naša K4 stále má na to, aby získavala na svetových podujatiach medaily."

Nová sezóna rýchlostnej kanoistiky sa začína onedlho. Prvou vážnou previerkou budú domáce kvalifikačné preteky v Račiciach, ktoré sa uskutočnia 27. a 28. apríla v českých Račiciach. Na nich musia všetci adepti na reprezentačný dres potvrdiť svoju aktuálnu výkonnosť. Potom sa už rozbehne májový blok medzinárodných pretekov. Prvý Svetový pohár sa uskutoční 10. - 12. mája v maďarskom Szegede, druhý 17. - 19. mája v českých Račiciach. Nasleduje Medzinárodná regata v Piešťanoch (24. - 26. mája) a nakoniec tretí Svetový pohár v poľskej Poznani (31. - 2. júna). Prvým vrcholom sezóny budú seniorské majstrovstvá Európy v portugalskom Montemore (14. - 16. júna).

Zdroj: SZRK, 9. 4. 2013