Grafická verzia

ME do 17 rokov - v konečnej nominácii Slovenska štyria legionári

25.4.2013

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov Ladislav Pecko oznámil nomináciu 18 hráčov na blížiaci sa záverečný turnaj majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie, ktorý sa uskutoční na Slovensku v termíne 5. - 17. mája 2013.

V kádri SR "17" figurujú aj štyria legionári: brankár Juraj Semanko z 1. FC Slovácko (ČR), obranca Attila Varga z Juventusu Turín (Tal.), stredopoliari Filip Lesniak z Tottenhamu Hotspur a Tomáš Zázrivec z ďalšieho anglického klubu Aston Villa.

Na mladých Slovákov čakajú v štvorčlennej A-skupine postupne zápasové konfrontácie s rovesníkmi z Rakúska (hrá sa 5. mája o 14.30 h v Dubnici nad Váhom), Švajčiarska (8. 5. o 18.00 h v Žiline) a Švédska (11. mája o 16.30 h v Žiline), do semifinále postúpia prví dvaja z každej skupiny. Na jesenné majstrovstvá sveta v Spojených arabských emirátoch sa kvalifikuje najlepších šesť výberov.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov na finálový turnaj majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie, ktorý sa uskutoční v termíne 5. - 17. mája 2013 v SR:


Brankári: Martin Junas (FK Senica), Juraj Semanko (1. FC Slovácko/ČR)
Obrancovia: Denis Vavro, Andrej Kadlec (obaja MŠK Žilina), Michal Vodecký, Šimon Kupec (obaja FK Dukla Banská Bystrica), Erik Otrísal (FK Senica), Attila Varga (Juventus Turín/Tal.)
Stredopoliari: Martin Slaninka, Miroslav Káčer (obaja MŠK Žilina), Jakub Grič (MFK Zemplín Michalovce), Filip Lesniak (Tottenham Hotspur/Angl.), Lukáš Haraslín (ŠK Slovan Bratislava), Nikolas Špalek (FC Nitra), Tomáš Zázrivec (Aston Villa/Angl.)
Útočníci: Martin Vlček (AS Trenčín), Tomáš Vestenický (FC Nitra), Lukáš Čmelík (MŠK Žilina)

Náhradníci:
Brankári: Filip Bajza (MŠK Žilina), Marek Rodák (FC Fulham/Angl.)
Obrancovia: René Kotrík (FC Nitra), Adam Brix (MFK Dubnica nad Váhom), Michal Sipľak, David Berežný (obaja Partizán Bardejov)
Stredopoliari: Juraj Chvátal, Marek Rajník (obaja FK Senica), František Lády (ŠK Slovan Bratislava), Jozef Holečka (FC ViOn Zlaté Moravce)
Útočníci: Lukáš Tóth (MFK Zemplín Michalovce), Lukáš Slávik (MFK Dubnica nad Váhom)

Realizačný tím:
Tréner: Ladislav Pecko
Asistenti trénera: Juraj Bútora, Štefan Rusnák
Tréner brankárov: Ivan Pilip
Kondičný tréner: Michal Lacena
Mentálny tréner: Miroslav Mackulín
Lekár: Jozef Mada
Masér: Jozef Novák
Videoanalytik: Michal Slyško
Technický vedúci: Jozef Paršo ml.

Zdroj: SITA, 24. 4. 2013