Grafická verzia

Do Ľubľany kvarteto Slovákov na čele s Piaseckým

26.4.2013

Po marcových "náraďových" súťažiach v nemeckom Cottbuse a katarskej Dauhe sa koncom tohto týždňa (26. - 28. 4.) uskutoční tretie tohtoročné podujatie Svetového pohára (SP) v športovej gymnastike s názvom "Challenge Cup 2013". Dejiskom bude od piatka do nedele Ľubľana.

V metropole Slovinska sa predstavia aj štyria slovenskí reprezentanti na čele so Samuelom Piaseckým. Okrem najúspešnejšieho gymnastu SR ostatných rokov a člena VŠC Dukla Banská Bystrica budú na SP v Ľubľane aj ďalší dvaja účastníci nedávnych majstrovstiev Európy v Moskve Slavomír Michňák a Barbora Mokošová (obaja Slávia UK Bratislava), kvarteto dopĺňa gymnasta ŠK UMB Banská Bystrica Martin Argaláš. V Ľubľane je v piatok na programe kvalifikácia, z ktorej sa osmička najlepšie ohodnotených pretekárov v každej disciplíne predstaví vo víkendovom finále.

"Najväčšou oporou by mal byť Piasecký, ktorý bude štartovať rovnako ako v Moskve na bradlách a hrazde. Hoci Sama trochu pobolieva rameno a z ME stále aj achilovka, cieľom je v jeho prípade finálová účasť. Slavko Michňák predvedie zostavy v prostných, na bradlách, hrazde a na koni s držadlami, kde má najväčšie predpoklady a je to jeho najsilnejšie náradie. Argaláš bude cvičiť v prostných. ´Bára´ Mokošová absolvuje rovnako ako na kontinentálnom šampionáte kompletný viacboj," informoval reprezentačný tréner SR Martin Zvalo.

Zdroj: TASR, 25. 4. 2013