Grafická verzia

Šport bude môcť dotovať aj Úrad vlády SR

2.5.2013

Od 1. augusta bude môcť úrad vlády SR poskytovať dotácie už aj na rozvoj športu. Rozhodla o tom vláda minulý týždeň schválením novely zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Úradu vlády SR.

Úrad vlády tak bude môcť poskytovať dotácie na podporu regionálneho športu, mládežníckeho športu alebo akademického športu, ale aj na podporu miestnych športových podujatí. Novela zákona po schválení v NR SR by mala umožniť úradu vlády podporovať aj nákupy športovej výbavy a projekty zamerané na výstavbu, údržbu a využitie ihrísk, štadiónov a inej športovej infraštruktúry, zameraných predovšetkým na deti a mládež. Doteraz mal Úrad vlády právomoci poskytovať dotácie predovšetkým na podporu kultúry a vzdelávania národnostných menšín a národných kultúrnych pamiatok.

Podľa tejto novely sa dotácie na rozvoj športu budú poskytovať z rozpočtovej kapitoly Úradu vlády SR v rámci limitov výdavkov na príslušný rozpočtový rok. Na rok 2013 má Úrad vlády v štátnom rozpočte schválené výdavky v hodnote 26,4 milióna eur (menej o 13 mil. eur ako v roku 2012). Rezerva predsedu vlády na rok 2013 dosahuje sumu 1,66 milióna eur.

Zdroj: Denník Šport, 2. 5. 2013