Grafická verzia

Na MS v stolnom tenise v Paríži osem Slovákov

10.5.2013

V parížskej hale Bercy v pondelok aj za účasti ôsmich slovenských reprezentantov odštartujú MS jednotlivcov v stolnom tenise. Slováci v nedeľu zamieria do francúzskej metropoly s omladeným tímom.

Okrem kvarteta Ľubomír Pištej, Peter Šereda, Thomas Keinath, Barbora Balážová sú totiž vo výbere štyria hráči, ktorí boli nedávno ešte juniormi - Samuel Novota, Jakub Figel, Lucia Truksová a Eva Jurková.

Podľa prezidenta Slovenského stolnotenisového zväzu Zdenka Kríža bude seniorský svetový šampionát pre nich dobrou školou. "Verím, že mladíci sa chopia svojej šance a zabojujú o postup z kvalifikácie do hlavnej súťaže. Potešilo by ma, keby všetci nominovaní zdolali hráčov, ktorí sú vo svetovom rebríčku pod nimi. Každé víťazstvo nad favoritom bude bonusom. Vzhľadom na tohtoročné výsledky vkladáme najväčšie nádeje do Pišteja, Šeredu a Balážovej. Šestica reprezentantov absolvuje pred odchodom na MS krátke sústredenie v Bratislave, Keinath s Balážovou prídu do Paríža priamo z Nemecka," povedal Kríž.

V rámci MS sa uskutoční aj volebný kongres Medzinárodnej stolnotenisovej federácie (ITTF), ktorý bude mať dva body. "Na kongrese padne definitívne rozhodnutie o zavedení plastovej loptičky, ktorá by sa na turnajoch mala začať používať už od leta. Zaujímavú zápletku sľubuje voľba prezidenta ITTF. Doterajší šéf Adham Sharara má totiž protikandidáta v osobe Taliana Stefana Bossiho, ktorý sa rozhodol v kampani vytiahnuť silné zbrane. Shararu totiž obvinil z konfliktu záujmov a priestupkov v ekonomike," dodal Kríž.

Zdroj: TASR, 10. 5. 2013