Grafická verzia

ME v karate: Bronz pre Vojtikevičovú

13.5.2013

Slovenská reprezentantka v karate Jana Vojtikevičová získala bronzovú medailu na 48. majstrovstvách Európy EKF, ktorých dejiskom bola Budapešť (9. - 12. mája).

Dvadsaťdvaročná členka Rapidu Bratislava zvíťazila v sobotňajšom dueli o 3. miesto v športovom zápase kumite v kategórii do 55 kg nad Ilahou Gasimovovou z Azerbajdžanu jednoznačne 10:1. Pre Vojtikevičovú je to druhý vzácny kov na seniorských šampionátoch, na vlaňajších ME v španielskom meste Adeje na ostrove Tenerife vystúpila tiež v "päťdesiatpäťke" na bronzový stupienok.

"Jana sa na finále veľmi dobre skoncentrovala, podala veľmi spoľahlivý výkon, nenechala nič na náhodu. Arbitri ohodnotili trikrát jej techniky na hlavu súperky tromi bodmi. Celkové skóre 10:1 znamená, že vyhrala pred časovým limitom, to hovorí za všetko," zhodnotil Vojtikevičovej výkon o bronz pre agentúru SITA reprezentačný tréner SR Peter Macko. Jeho zverenka mala v 1. kole voľno, potom si poradila až verdiktom rozhodcov na "zástavky" s Angličankou Hayesovou (duel sa skončil nerozhodne 0:0), následne síce podľahla Talianke Cardinovej tesne 2:3, ale v repasáži zdolala Rusku Kadzovovú 1:0 a v spomenutom súboji o 3. priečku uspela proti Gasimovovej.

Slovenskí karatisti získali v Budapešti jedno umiestnenie na stupňoch pre víťazov a na kontinentálnych šampionátoch pokračujú v medailovom trende. Naposledy sa vrátili domov bez zisku kovu pred ôsmimi rokmi z ME 2005.

Zdroj: SITA, 11. 5.2013