Grafická verzia

Barteková možno už v najbližšom čase de facto v MOV

15.5.2013

Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne zrejme už v najbližšom čase oznámi svoj verdikt v prípade vylúčenia bývalého olympijského víťaza v hode kladivom, Japonca Kodžiho Murofušiho, z volieb do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) počas OH 2012 v Londýne. V rámci utorňajšej tlačovej besedy v sídle Slovenského olympijského výboru (SOV) v Bratislave to predznamenal manažér mediálnej komunikácie SOV Ľubomír Souček.

Napospol očakávané zamietnutie opodstatnenosti Murofišiho podania by znamenalo, že slovenskú športovú strelkyňu Danku Bartekovú by delili od plnohodnotného členstva v MOV už len čisto formálne kroky.

Zlatý z OH 2004 v Aténach Murofuši pôvodne získal dostatok hlasov, ale neskôr ho z volieb vylúčili pre údajné používanie iPadu pri prezentácii, čo je v nesúlade s predpismi. CAS v januári v podobnom prípade neuznal odvolanie taekwondistu Čchu Mu-jena z Taiwanu.

Okrem bronzovej medailistky z OH 2012 Bartekovej si športovci v olympijskej dedine v Londýne oficiálne zvolili ako svojich zástupcov aj veslára Jamesa Tomkinsa, plavkyňu Kirsty Coventryovú zo Zimbabwe a vodného slalomára Tonyho Estangueta z Francúzska. Pozícia Danky Bartekovej nie je ohrozená, keďže vo voľbách dostala najvyšší počet hlasov.

Zdroj: TASR, 14. 5. 2013