Grafická verzia

MS v stolnom tenise: Pištej a Balážová do osemfinále

17.5.2013

Bodku za účinkovaním slovenských reprezentantov na 52. majstrovstvách sveta v Paríži dali vo štvrtok Ľubomír Pištej s Barborou Balážovou. Elitná dvojica sa najskôr postarala o veľké prekvapenie, keď v 3. kole miešanej štvorhry víťazstvom 4:3 na sety vyradila tretí nasadený pár Gao Ning - Feng Tian-wei.

Slováci otočili nepriaznivý vývoj duelu z 2:3 na sety. V rozhodujúcom dejstve síce nevyužili prvý mečbal za stavu 10:9, potom odvrátili dve singapurské možnosti na ukončenie duelu a vzápätí, keď na ukazovateli bolo skóre 13:12 v ich prospech, premenili svoju druhú šancu na postup do osemfinále.

V boji o účasť vo štvrťfinále však Pištej s Balážovou už našli premožiteľov. Lee Sang-su, Park Joung-sook z Kórejskej republiky ich zdolali 4:1 na sety, hoci slovenský mix získal úvodnú časť. Potom však Ázijčania otočili na 3:1 a zvládli aj mimoriadne dramatickú koncovku piateho dejstva (17:15), v ktorom sa črtalo ešte zdramatizovanie osemfinálového stretnutia.

Dvadsaťdeväťročný Pištej si vo francúzskej metropole nezopakuje účasť vo štvrťfinále miešanej štvorhry spred štyroch rokov z MS v japonskej Jokohame, kde ho s Evou Ódorovou delil jediný set od zisku medaily. Svetový šampionát v Paláci Omnisport v parížskej štvrti Bercy bude v zostávajúcich hracích dňoch pokračovať bez reprezentantov SR.

3. kolo
Ľubomír PIŠTEJ, Barbora BALÁŽOVÁ (SR) - Gao Ning, Feng Tian-wei (Sing.) 4:3 (-9, 5, 8, -7, -5, 4, 12)

4. kolo (osemfinále)
Ľubomír PIŠTEJ, Barbora BALÁŽOVÁ (SR) - Lee Sang-su, Park Joung-sook (Kór. rep.) 1:4 (8, -7, -10, -8, -15)

Zdroj: SITA, 16. 5. 2013