Grafická verzia

V Bratislave sa uskutočnia ME v 7's rugby žien B divízie

20.5.2013

Posledný májový víkend (25. - 26. 5. 2013) sa v Bratislave začne európska oslava rugby v podobe európskeho šampionátu v ženskom 7´s rugby, ktorý bude hostiť Slovenská rugbyová únia. Turnaj Majstrovstiev Európy sa uskutoční v areáli štadiónu Rapid Bratislava v Prievoze.

Slovensko sa tak opäť po rokoch zaradí k rugbyovým národom, ku ktorým patrilo už v prvej polovici 20. storočia, avšak rugby ako šport sa na našom území na dlhé obdobie odmlčalo. Naspäť do Bratislavy a na Slovensko ho prinieslo len pred pár rokmi zopár nadšencov, ktorí začali budovať bratislavský klub a Slovenskú rugbyovú úniu. Aj napriek svojej histórii je rugby na Slovensku nový šport a doposiaľ nemal vytvorené dostatočné podmienky. Napriek týmto skutočnostiam sa Bratislava stane dejiskom podujatia medzinárodného významu, v rámci okrajových športov jediného, ktoré bude konať na území Slovenska tento rok.

Dvojdňového turnaja majstrovstiev Európy sa zúčastní 12 družstiev, medzi ktorými sa predstaví aj ženská reprezentácia Slovenskej republiky, a ktorého víťaz postupuje do A-divízie.

Turnaj majstrovstiev Európy bude prebiehať v dvoch skupinách, pričom v každej bude hrať 6 tímov formátom každý proti každému. V sobotu 25. 5. prebehnú súboje v skupinách, pričom do bojov o konečné umiestnenie postupujú prvé 4 družstvá. V nedeľu sa play-off systémom odohrajú  zápasy o konečné umiestnenie. Viac informácií o podujatí sa dozvite tu.

Účastníci podujatia ME B divízie: Lotyšsko, Bulharsko, Slovensko, Litva, Andorra, Luxembursko, Nórsko, Fínsko, Malta, Izrael, Bosna a Hercegovina, Turecko

V minulom roku sa Slovenská reprezentácia žien historicky po prvýkrát predstavila v kvalifikácii na majstrovstvá sveta v „sedmičkovom“ rugby v bulharskej Sofii, kde sa umiestnili na 9.mieste.  

Na majstrovstvách Európy v rugby žien sa predstaví bratislavským divákom tzv. „sedmičkové“ rugby, ktoré je novým olympijským športom a ktoré bude súčasťou programu OH 2016 v Rio de Janeiro. V súčasnosti sa na Slovensku hrá aj tzv. „pätnástkové“ rugby, ktoré je vo svetovom merítku najpopulárnejšie.

Zdroj: SRU, 20. 5. 2013

Obrázková galéria