Grafická verzia

Veroniku Velez-Zuzulovú zvolili do komisie športovcov FIS

23.5.2013

Slovenskú reprezentantku Veroniku Velez-Zuzulovú zvolili na najbližšie štyri roky do komisie športovcov Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Túto informáciu potvrdil špecializovaný nórsky portál langrenn.com aj tlačový odbor Ruskej lyžiarskej federácie. Spolu s 28-ročnou Bratislavčankou budú v spomenutej komisii pracovať za úsek alpského lyžovania aj Švédka Jessica Lindellová-Vikarbyová, Francúz Julien Lizeroux a Kanaďan Michael Janyk.

Miesto v trinásťčlennej komisii získali na základe voľby športovcov aj po dvaja zástupcovia behu na lyžiach, skokov na lyžiach, akrobatického lyžovania, snoubordingu a jeden športovec spomedzi združenárov. Aj v predchádzajúcom funkčnom období od roku 2009 boli súčasťou komisie americká bežkyňa Kikkan Randallová a švajčiarska skokanka Sabrina Windmüllerová.

Nových členov uvedú do komisie na júnovom kongrese FIS v chorvátskom Dubrovníku. Voľby v jednotlivých odvetviach sa konali počas príslušných majstrovstiev sveta, v prípade severskej kombinácie a snoubordingu mužov sa muselo hlasovanie opakovať. Velez-Zuzulovú vybrali alpskí lyžiari počas februárových majstrovstiev sveta v rakúskom Schladmingu. Noví členovia komisie si zvolia predsedu zo svojich radov.

Zloženie komisie športovcov Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS):
BEH NA LYŽIACH: Kikkan Randallová (USA) a Oystein Pettersen (Nórsko)
SKOKY NA LYŽIACH: Sabrina Windmüllerová (Švajčiarsko) a Kamil Stoch (Poľsko)
SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Alessandro Pittin (Taliansko)
ALPSKÉ LYŽOVANIE: Veronika Velez-Zuzulová (Slovensko), Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švédsko), Julien Lizeroux (Fransúzsko) a Michael Janyk (Kanada)
AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Lydia Lassilová (Austrália) a Filip Flisar (Slovinsko)
SNOUBORDING: Marion Kreinerová (Rakúsko) a Konstantin Schad (Nemecko)

Zdroj: SITA, 22. 5. 2013