Grafická verzia

Volejbalistky čaká kvalifikácia na MS 2014

24.5.2013

Tréner slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie Miroslav Čada zverejnil nomináciu dvanástich hráčok, ktoré budú od piatka 24. do nedele 26. mája v Poprade bojovať na turnaji prvej fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 v Taliansku.

Z pôvodne 15-členného kádra, ktorý absolvoval od začiatku mája prípravu, vyradil nahrávačku Moniku Smák, smečiarku Eriku Salanciovú a univerzálku Moniku Stankoviansku.

Po kondičnej časti prípravy v Bojniciach sa volejbalistky presunuli pod Tatry. V Aréne Poprad odohrali v generálke tri zápasy s Belgickom.

"Všetky tri zápasy sme síce prehrali, ale naša výkonnosť išla postupne hore, čo je potešiteľné," povedal Čada.

"Urobili sme tu veľa práce. Využili sme výborné podmienky a každý deň sme dvojfázovo trénovali. Vedeniu federácie sa chcem poďakovať za podmienky, ktoré nám vytvorilo a odvďačiť sa chceme dobrými výsledkami," uviedol kouč. a dodal: "Grécky tím prešiel zmenami a snažia sa pracovať s mladými hráčkami. Sústredili sme sa najmä na tento tím, verím, že Rakúsko aj Lichtenštajnsko zvládneme aj bez podrobného videa. Neberieme nič iné ako prvé miesto, čo znamená postup priamo do 3. kola kvalifikácie."

Jeho asistentkou bude Monika Smák. "Zvyká si na novú funkciu a pomáha mi. Stále však je v prípade, že by sa niečo stalo, pripravená aj hrať," povedal na záver tréner Sloveniek.

Súpermi Sloveniek budú postupne reprezentantky Lichtenštajnska, Rakúska a Grécka. Všetky ich zápasy sa v Poprad Aréne začínajú o 18.00 h.

Celkový víťaz turnaja postúpi priamo do záverečnej tretej fázy kvalifikácie, ktorá sa bude hrať až v januári 2014. Druhý tím konečnej tabuľky bude hrať v októbrovom 2. kole kvalifikácie.

Nominácia:

Nahrávačky: Martina Viestová (1. VC Wiesbaden/Nem.), Katarína Dudová (Sokol Frýdek-Místek/ČR)

Smečiarky: Ivana Bramborová (Igor Gorgonzola Novara/Tal.), Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava), Dominika Drobňáková (Doprastav Bratislava), Paula Kubová (VK Spišská Nová Ves)

Blokárky: Tatiana Crkoňová, Jaroslava Pencová (obe Doprastav Bratislava), Simona Kóšová (Slávia EU Bratislava), Veronika Hrončeková (VK AGEL Prostějov/ČR)

Univerzálky: Solange Paula Pereirová Soaresová (VK AGEL Prostějov/ČR)

Libero: Dominika Valachová (Dinamo Bukurešť/Rum.)

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Miroslav Čada
Asistentka trénera: Monika Smák
Manažér tímu: Jozef Sklenár
Fyzioterapeuti: Peter Tuhý, Ján Sirocký
Kondičný tréner: Milan Kamenský
Lekár: Igor Prekop
Štatistik: Lukáš Miček

Zdroj: SITA, 23. 5. 2013