Grafická verzia

Nominácia SR na kvalifikačný zápas proti Lichtenštajnsku

28.5.2013

Tréneri slovenskej futbalovej reprezentácie Stanislav Griga a Michal Hipp oznámili v pondelok 21-člennú nomináciu na blížiaci sa duel proti Lichtenštajnsku (hrá sa 7. júna o 20.00 h vo Vaduze) v rámci G-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2014 do Brazílie.

Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ). V kádri na štvrté vystúpenie A-tímu SR v tomto kalendárnom roku figuruje 17 legionárov a štvorica hráčov z najvyššej domácej súťaže: brankár Matúš Putnocký, obranca Lukáš Pauschek (obaja Slovan Bratislava), stredopoliar MŠK Žilina Viktor Pečovský a záložník MFK Ružomberok Tomáš Ďubek.

Zo stabilných členov reprezentačného mužstva pre trest za žlté karty budú chýbať vo Vaduze obranca anglického tímu FC Liverpool Martin Škrtel a útočník ruského FC Amkar Perm Martin Jakubko, v nominácii na duel vo Vaduze nefigurujú Kornel Saláta (FK Rostov/Rus.), Juraj Kucka (FC Janov/Tal.) ani Vladimír Weiss ml. (Delfino Pescara/Tal.).

"Všetci traja majú zdravotné problémy a nebudú k dispozícii," uviedol pre agentúru SITA jeden z dua kormidelníkov futbalistov Slovenska Stanislav Griga a pokračoval: "Saláta je po operácii kolena. Weiss už takmer dva mesiace netrénoval, mal narazené stehno. Kucka laboruje s kolenom, ide o nedávne zranenie."

Úplnými nováčikmi v slovenskom výbere sú David Depetris a Tomáš Ďubek. Dvadsaťštyriročný argentínsky zakončovateľ Depetris, ktorý už má aj slovenský pas, strieľal na jar góly za turecký druholigový klub Caykur Rizespor. V jesennej časti sezóny 2012/2103 si obliekal dres AS Trenčín, skóroval 16-krát, čo mu napriek jarnému účinkovaniu v "krajine polmiesiaca" stačilo v nedeľu sa skončenej corgoňligovej sezóne na korunu kráľa strelcov.

Slovensko je v tabuľke kvalifikačnej G-skupiny s 8 bodmi na tretej pozícii, za vedúcou Bosnou a Hercegovinou zaostáva o päť bodov, druhé v poradí Grécko má 10 bodov. Štvrtá v klasifikácii je Litva s 5 bodmi, Lotyšsko má o bod menej. Posledná priečka patrí Lichtenštajnsku, ktoré v doterajších piatich meraniach síl tejto eliminácie získalo len jediný bod a má nepriaznivé skóre 2:15. Vo vzájomnom dueli týchto dvoch krajín na bratislavských Pasienkoch zvíťazili 11. septembra 2012 favorizovaní domáci 2:0 gólmi Mareka Saparu a Martina Jakubka.

"Vo Vaduze si nemôžeme dať iný cieľ ako víťazstvo. Tri body sú pre nás nutnosťou, aby sme na jeseň mali ešte o čo hrať. Určite to však nebude jednoduchý duel. Hoci je už po ligových súťažiach a ide o dovolenkové obdobie pre futbalistov, verím, že tento júnový zápas zvládneme," dodal tréner Stanislav Griga.

Zdroj: SITA, 27. 5. 2013