Grafická verzia

Deväť Sloveniek na ME vo Viedni

30.5.2013

Deväť slovenských reprezentantiek sa dostalo do nominácie na 29. majstrovstvá Európy v modernej gymnastike, ktoré sa uskutočnia od piatka do nedele (31. 5. - 2. 6.) vo Viedni.

V seniorskej kategórii sa v rakúskej metropole predstavia Xénia Killianová zo ŠOG Nitra, Marianna Podlucká z TJ Slávia STU Bratislava a Jana Duchnovská z KMG Charm Prešov. Medzi juniorkami bude v spoločných skladbách reprezentovať šestica Alica Langermannová (TJ Slávia STU Bratislava), Alena Učňová, Sabína Putzová, Nicole Obalová (všetky Rapid Bratislava), Frederika Sýkorová (ŠOG Nitra) a Hana Dziaková (TJ Sokol Bratislava Vinohrady).

Šestnásťročná úradujúca majsterka Slovenska z aprílového šampionátu v Brne Killianová absolvuje kompletný štvorboj (obruč, lopta, kužele, stuha), Podlucká štartuje na troch náčiniach (obruč, kužele, stuha), Duchnovská sa predvedie iba v cvičení s loptou. "Pre nás je v kvalitnej konkurencii dôležité najmä hodnotenie súťaže družstiev, do ktorých sa zarátajú všetky vystúpenia, teda celkovo osem zostáv.

Prihlásených je 34 krajín, úspechom pre dievčatá v tímovej súťaži bude skončiť približne v polovici štartového poľa," uviedla pre agentúru SITA generálna sekretárka Slovenského zväzu modernej gymnastiky (SZMG) Silvia Rohlíčková.

V kategórii junioriek sa mladé Slovenky na ME 2013 predstavia v spoločných skladbách. "Vo Viedni je 24 krajín, umiestnenie do dvadsiateho miesta by sme mohli považovať za úspešný rezultát," doplnila na margo ambícii SR Silvia Rohlíčková.

Na vlaňajších majstrovstvách Európy v Nižnom Novgorode dominovali domáce Rusky. Tie patria k najväčším adeptkám na najcennejšie kovy aj na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte, hoci hviezdna Jevgenija Kanajevová už ukončila aktívnu činnosť.

Zdroj: SITA, 30. 5. 2013