Grafická verzia

Do Poznane nakoniec iba trio Slovákov

30.5.2013

Na pretekoch záverečného III. kola Svetového pohára 2013 v rýchlostnej kanoistike, ktoré sa od piatka 31. mája do nedele 2. júna uskutočnia v poľskej Poznani, bude štartovať iba trio slovenských reprezentantov - kajakári Peter Gelle a Martin Jankovec a kajakárka Martina Kohlová. Z pôvodnej päťčlennej nominácie vypadli Ivana Kmeťová zo zdravotných dôvodov a Simona Šamková, ktorá má študijné povinnosti.

"Už podľa pôvodných plánov mali ísť do Poznane iba tí, ktorí potrebujú ´nasať´ štartovú atmosféru v silnejšej medzinárodnej konkurencii. Bude zaujímavé sledovať, ako členovia štvorkajaka Gelle s Jankovcom obstoja v singlových disciplínach, či bude u nich badateľný nárast formy s blížiacim sa prvým vrcholom sezóny - majstrovstvami Európy,“ uviedol na margo zúženej nominácie športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Filip Petrla.

Slovenská minivýprava pod vedením trénera Radovana Šimočka odchádza do Poznane vo štvrtok predpoludním.

Z hľadiska účasti slovenských rýchlostných kanoistov na kontinentálnom šampionáte v portugalskom stredisku Montemor-o-Velho (14. - 16. júna) budú počas nadchádzajúceho víkendu zaujímavé majstrovstvá Slovenska na dlhých tratiach, ktoré sa uskutočnia v Novákoch. Najsledovanejším bude určite súboj Mariána Ostrčila s Matejom Rusnákom v C1 na 5000 m, ktorý by mal definitívne rozhodnúť o tom, ktorý z nich bude štartovať v tejto disciplíne na ME. Rusnák už má istú nomináciu v C1 na 1000 m.

Zdroj: TASR, 30. 5. 2013